25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika – Mezirolí okolo rybníka

REKLAMA

Každý čtvrtek chodí senioři na turistické vycházky.  24.6. 2021 vyjeli z dolního nádraží ve tři čtvrtě na deset autobusem směr Nejdek. Sešlo se překvapivě patnáct turistek. Počasí bylo příjemné, ani ne vedro ani zima.

Výletnice vystoupily v Mezirolí a vydaly se směr k rybníku. Cestou jedna z turistek řekla, že kousek je jízdárna, kde se mohou jít podívat na koně. Všechny souhlasily a vydaly se směr jízdárna.

Jízdárna Pegas má na chov padesát koní. Nabízí kromě výuky jízdu na koních po okolí. Jsou to nádherní koně, jeden z nich se jmenuje Galandro a je ze zámeckého hřebčína Písek.

Po nádherné prohlídce koní se všechny vydaly lesní cyklostezkou kolem Děpoltovického rybníka. Došly ke krásnému hotelu Riviéra, který je po rekonstrukci. U hotelu ve směru k rybníku se společně vyfotografovaly. Lesní cesta byla bahnitá, po dešti samá louže, proto musely dávat pozor, aby nikdo neuklouzl. Došly ke Sportkempu Rohlík, aby se mohly občerstvit a odpočinout si. Naštěstí ho ve dvanáct hodin otevřeli a turistky se mohly občerstvit. Je to krásné místo pro školy v přírodě. Po pěkném odpočinku se vydaly podél rybníka k autobusové zastávce. Autobus jel kolem druhé hodiny do Karlových Varů. Nyní budou prázdniny, než se naplánují další krásné výlety na podzimní turistiku.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.