14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Co zbude občanům z nacpaného pytle politických slibů hnutí ANO

KVListy

REKLAMA

O možnosti zvýšit mezi Karlovými Vary a Ostrovem rychlost se mluví už téměř pět let. Sto desítky se ovšem motoristé jen tak nedočkají. Proč nebude líp, když politici slibovali, že bude…?

Projekt, který na sklonku března roku 2015 předložil tehdejší ministr dopravy Dan Ťok se dnes ale jeví více jako další z mnoha marketingových tahů hnutí ANO, kterým mohutně masírovaní voliči stále věří.

To, že chybí dostatečně dimenzované odbočovací a připojovací pruhy, které by umožnily bezproblémový sjezd a nájezd na čtyřproudou komunikaci musela armáda odborníků z hnutí ANO velmi dobře vědět. Ale i přes to se občanům Karlovarského kraje veřejně slibovalo, že všechno bude do roka.

,,Asi úplnou náhodou ten samý rok, ministr dopravy Ťok, rodák  z Moravy kandidoval za hnutí ANO 2011 jako jednička za prosazování zájmů občanů Karlovarského kraje i přes to, že zde nikdy nebydlel. Není rodák jako rodák. Ano, občané opět uvěřili a Ťok se stal hravě poslancem.

Marketingové hnutí ANO za poslední léta vyhrává se svými sliby jedny volby za druhými jako na běžícím pásu.

Často marketingoví politici hnutí ANO hlasitě kritizují své předchůdce, aby vzápětí udělali to samé, nebo ještě dokonce ve větším měřítku. Dnes už jsou mezi nimi i bývalí členové ODS, kteří dnes dělají tu „protikorupční politiku.“

To je legrace, když honí sami sebe.

Dnešní hejtmanka Mračková (ODS/ANO) kritizovala svého předchůdce za souběh dvou funkcí. A dnes? Nejen, že si ponechala obě funkce (poslanec a hejtman), ale ještě má jednu funkci navíc (předsedkyně asociace krajů). Je to určitě proto, aby bylo všem občanům celé země líp a to na“jedničku s hvězdičkou.“

Natěšení lidé z Karlovarského kraje si mohou nechat opět zajít chuť. V nejbližších létech se sjezdy a nájezdy dělat nebudou. To konečně potvrdil i ředitel ŘSD Karlovy Vary Lukáš Hnízdil, který vše tradičně a asertivně vysvětlil.

Bude se opakovat obehraná básnička, kterou mají všichni slibující „jako papoušci“ dokonale naučenou, aby dostali od učitelky jedničku s hvězdičkou a nebyli po škole až do konce volebního období?

Musí se připravit projekty a souhlasy  úředníků, které budou trvat léta a pak se najde kousek pozemku k výkupu a další léta se připočítají, mohou se zde narodit i čolci, žáby nebo chráněné kytky a pořád dokolečka.  Na Českých úřadech leží v zapomnění tisíce projektů, které ani nebyly dokončeny, natož aby se zrealizovaly.

Místní média lidem v kontextu říkají :

Správce dálnic a silnic I. tříd pokračuje i přes problémy v procesu, na jehož konci by jednou mělo být zvýšení maximální rychlosti. „V případě mimoúrovňové křižovatky u Boru pokračuje územní řízení. Pokud dostaneme kladné územní rozhodnutí, začneme s projektovou přípravou stavebních úprav tak, aby toto křížení vyhovovalo novým podmínkám,“ potvrdil Hnízdil.

Podle odborníků na dopravu by měly být úpravy v tomto úseku radikální. „Podle mého názoru by bylo nejjednodušší a nejlevnější udělat propojení ve směru od Lesova na Karlovy Vary až za mostem,“ naznačil už dříve jedno z možných řešení projektant Ota Řezanka.

Ať bude řešení jakékoliv, potrvá podle ředitele ŘSD Lukáše Hnízdila ještě několik let.

  • Než dostaneme stavební povolení,
  • než vysoutěžíme dodavatele a
  • než se nová křižovatka postaví, to je víceletý proces,“ dodal ředitel.
1. dubna 2015 v „objektivních“ mediích patřících do svěřeneckého fondu premiéra Babiše vyšla aprílová zpráva o tom, že  už v příštím roce by se mohli motoristé na Karlovarsku dočkat úpravy maximální rychlosti mezi Karlovými Vary a Ostrovem. Rychlost by se v tomto úseku silnice I/13 mohla zvýšit ze současných 90 na 110 kilometrů v hodině.
„Centrální komise ministerstva dopravy 20. března schválila investici do stavebních úprav v tomto úseku silnice,“ potvrdil Lukáš Hnízdil, ředitel karlovarského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic.

Zdroj: idnes.cz

A jaké jsou výsledky – čtyři čisté pětky za sebou.

  • 2016 NIC, 5
  • 2017 NIC, 5
  • 2018 NIC, 5
  • 2019 NIC, A NA DLOUHO NIC… 5

POLITICI Z BUDE LÍP UŽ VLÁDNOU SNAD VŠUDE, KDE SE U NÁS VLÁDNOUT DÁ A STÁLE NIC

A co  poslanec a ministr dopravy Ťok  zvolený důvěřivými voliči za Karlovarský kraj.

Dnes není ani poslanec, ani ministr. Občanům zbyly jen novinové články, které sliby se skvělými zprávami o tom jak bude líp opravdu nešetřily.  Slibů pro voliče v mediích, které vlastní jeden z nejvyšších ústavních činitelů této země je  doslova stále plný pytel a nové stále přibývají.

Co budou slibovat marketingoví politici dál.

Už toho asi moc nebude, protože slíbili snad už úplně všechno.

Kdy bude modré z nebe pro všechny?

Z pestré nabídky marketingových slibů si stačí vybrat ten, který se vám líbí. Slibů je mnoho a pro každého. Pak se už jen spokojeně posadíte, čekáte, čekáte a čekáte až do smrti…

reklama

zdroj:YouTube

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.