13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

S ČSSD nikdo spolupracovat nechce

Žádná předvolební spojenectví s ČSSD nebudou. Zelení ukončili oficiálně jednání o možné spolupráci se sociálními demokraty na samotném počátku. Zelení to v pondělí oznámili v reakci na výsledek sjezdu ČSSD, který proběhl minulý týden
REKLAMA

Žádná předvolební spojenectví s ČSSD nebudou. Problémem je aparátčík Hamáček?

Zelení ukončili oficiálně jednání o možné spolupráci se sociálními demokraty na samotném počátku. Zelení to v pondělí oznámili v reakci na výsledek sjezdu ČSSD, který proběhl minulý týden a potvrdil v čele stávajícího předsedu Jana Hamáčka, o kterém se říká, že je propojen se starou partou v ČSSD spojenou s korupční minulostí hyen, přisátých na veřejných rozpočtech od dob privatizace.

Provázanost Hamáčka na kmotrovské struktury v ČSSD již v minulosti zapříčinila vstup ČSSD do vlády. Mimo jiné v hnutí ANO je také druhý muž Jaroslav Faltýnek, bývalý člen ČSSD, který periodicky čelí právě praktikám v podobě mnoha neoficiálních schůzek po kavárnách, kde se řešily veřejné zájmy i soukromé zakázky.

„Oznámili jsme dnes panu předsedovi Hamáčkovi, že za současné situace již nebudeme dále jednat o předvolební spolupráci,“ v pondělí oznámil spolupředseda zelených Michal Berg.

Podle posledních možných spojenců s ČSSD sjezd oranžových politiků a další kroky po něm už nedávají naději, že by bylo možné naplnit základní požadavek spolupráce, který stanovila členská základna, aby došlo k ukončení oligarchického srůstání politické a ekonomické moci a autoritářského stylu vládnutí zemi, a to včetně odmítnutí spolupráce s Andrejem Babišem a s populistickým hnutím ANO.

Nejistá situace v ČSSD, která se pohybuje na hraně vstupu do Sněmovny bez partnera, bude spíš dokončení existenční destrukce, která započala již Hamáčkovým převzetím otěží.

Opět vše pokračuje ve starých kolejích s prospěcháři a pochybnými postavičkami v zádech.


Z ČSSD utekla polovina členů

Opilý Jan Hamáček (ČSSD) při práci pro občany ve sněmovně

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.