Další vyhozené peníze, další propadák v letním kině

REKLAMA

Odstartovala první série ze čtyř rockových koncertů připravovaných za podpory města Karlovy Vary, tři připravované soukromým podnikatelem z Karlových Varů, který do minulého roku provozoval dnes uzavřený klub Irská na Růžovém Vrchu.

Letos opět politici z hnutí KOA prosadili po fiasku z minulého roku podporu na každý odehraný koncert do letního kina sto tisíc korun.

Celkem tak karlovarský podnikatel od města postupně dostane třistatisíc korun za tři koncerty, jako ,,jediný vítěz transparentního výběrového řízení,” které opět vzešlo z pera kulturního náměstka primátora Jiřího Klsáka, také z hnutí KOA.

Oči jen pro pláč, opět koncert bez diváků

Na svátek rockové hudby za přispění z městské pokladny se představila v roli předkapely legendární karlovarská skupina Uriah Heep Revival.

Hvězdný tým rockových muzikantů ve složení Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Jan Hrubý,  Roman Dragoun, Vladimír Guma Kulhánek a Miloš Meier nebo Klaudius Kryšpín dorazil do letního kina v Karlových Varech za podpory města, aby potěšil všechny fanoušky bigbítu, kteří v počtu 300 diváků v letním kině s kapacitou 3 000 míst vypadali jako rozsypané korálky na kolonádě.

Necelých 10% kapacity svědčí o pokračující sérii promrhaných městských peněz, kdy každou prodanou vstupenku za 250,-Kč dotovalo dalšími více než 300,-Kč město.

Kultura pro minoritu, mají občané fakt prioritu?

Atmosféra prázdného letního kina byla i pro muzikanty asi celkem depresivním zážitkem, na který budou asi dlouho vzpomínat.

Slabá propagace, nulový marketing a neprofesionální distribuce lístků je obrazem jako z apokalypsy.

Posledních sto tisíc  v letošním roce radní přispějí na koncert Michala Davida, který pořádá profesionální agentura s bohatými referencemi. Tam se snad  podpora města nemine účinkem.

Best rock tour Karlovy Vary otevřeli skvělí Supergroup pro prázdné letní kino.

Pokus o zamaskování neúspěchu na facebooku s fotkami z blízka je už jen mementem, které snad vyřeší letošní komunální volby.

4 komentáře: „Další vyhozené peníze, další propadák v letním kině

 • 21. května 2018 (17:39)
  Trvalý odkaz

  Každá mince má dvě strany. Ano! Propagace byla bídná…to, že se objevuje pozvánka na akci na FC každý den, možná někomu stačí, ale jsou lidé, kteří z principu sociální sítě nepoužívají….takže oslovená skupina lidí…bída!!!
  Myslím, že v propagaci akce by se mělo “město” více angažovat a né jenom poslat penízky a předat zodpovědnost na pořadatele akce….prostředků ma “město” určitě dost…a odborů a růzých “city” ažaž.
  Otázka “letňáku” je hodně složitá, ale…ale!!!….je zde filmový festival, který…..nechá vydělat město?…přispěje na obnovu a zachování tradičního kulturního stánku?…no, nevím!!! …. já bych to nazval soukromým mejdlem na útraty státu. A stát-město dělá co? Nic!!!
  Druhá strana mince jsou Varáci jako takoví. Jsou už tak otupělí a nekultůrní? Nechce se mi tomu věřit….samozřejmě nemohu soudit podle jedné rockové akce…ale v jiných městech na Superskupinu lidé chodí :-). Nejsem nějaký velký pamětník, ale myslím, že před pár lety na “bigboš” Varáci chodili. Připadá mi, že dnes jdou jen, na, v médiích provařené umělce a to ostatní nechávají ladem. Bejvávalo lépe. Jak bude? Mělo by se pořádně zamést schodiště a každý ví, že se zametá od nejvyššího schodu. Ale mělo by se to uklidit celé a na posledním schodu by neměla zůstat žádná špína…..a když je čisto, líp se dýchá 🙂

 • 20. května 2018 (22:22)
  Trvalý odkaz

  Podporovat prázdná hlediště a vyhazovat městské peníze pro pár lidí umí jen Klsák a Kulhánkem.
  Lidi chodí po rozbitých chodnících.
  Na to peníze nemají, ale na zábavu ze společných peněz vyhazují po miliónech.
  Ne.
  Už Kulhánka nevolím a nevěřím mu, jen slibuje a nic!

 • 14. května 2018 (00:22)
  Trvalý odkaz

  Jak je vidět, když se někdo snaží něco dělat pro lidi, je to vždy špatně.
  Jenom je škoda, že se na vše co se ve Varech děje, neuskutečňuje losovačka, jenom to nesmí být tak nápadné. 😉 😀
  Na hokej se taky chodí jenom když se vyhrává…
  Tak se mi zdá, že se lidi ve Varech nejvíc baví při procházení obchodů a to jenom někdy. Upřímně řečeno, dost se divím tomu podnikateli, že se na to nevykašle. Divím se mu a na druhou stranu ho obdivuji, chce dát šanci nějaké agentuře z Varů, jenže pokud jsou Varské agentury neschopné, tak co se dá dělat…
  A těšit se zrovna na Davida? Úpadek Varské zábavy je neskutečný. Místo kde se dá v pohodě posedět : snad neexistuje… Centrum města každý víkend : bordel po ožralech, už teď se musí člověk těšit na festival 😀
  Co takhle kdyby se někdo zaměřil třeba na parkování v centru? Mít placené parkování o víkendu na hlavních ulicích u Masaryčky? A za ty ceny? To už je snazší zaparkovat v centru Prahy 😀 A zdůvodňovat víkendové placené parkování obchody a jejich zákazníky, ehm, kolik jich má o víkendu otevřeno? Navíc lidé co pracují na Masaryčce, tak musí parkovat u OMV, případně v Krymské, to samé, když jedu za mámou na víkend, hezky až na Krymskou a hledat místo. Ale to nikdo řešit nemusí, lidi jsou blbý, tak zaplatí…
  Je tolik témat, jakým se věnovat a ještě za mnohem vyšší částky, ale o těch se nemluví…
  K smíchu, nebo k pláči?

 • 12. května 2018 (13:56)
  Trvalý odkaz

  Hrůza.
  Letňák ve Varech je bez velkých agentur mrtvá věc. Minulý rok se tady vyhodilo 300 000,-Kč a byla to taky hrůza. Klsák s Kulhánkem a celou KOA by už měli jít do háje. Vymýšlí jen samé nesmysly pro svoje kamarádíčky za těžký prachy. Nic pořádného z nich nevypadne. Je to pro ostudu všech. Odchod z politiky nečestných prospěchářů.

Komentáře nejsou povoleny.