Žáková z hnutí ANO napadá koalici v Karlových Varech

REKLAMA

Karlovarské Hnutí ANO se nechce smířit s faktem, že vedení města nehodlá v případě další spolupráce s Hnutím ANO jednat. Odchodem všech pěti zastupitelů z Hnutí ANO v Karlových Varech byla totiž byla podle oblastního předsednictva zneplatněna koaliční smlouva a nyní hnutí ANO ve vedení města žádného zástupce.

Trochu se zapomíná i v redakci Karlovarského deníku na to, že krajská organizace hnutí ANO, znemožnila fungování Karlovarské organizace, po té co členové a současní zastupitelé za město Karlovy Vary nechtěli transformovat karlovarské ANO do područí bývalých odpadlíků, včele z bývalé ODS, kteří chtěli ovládnout politické orgány v hnutí a do krajských voleb a nominovat své kamarády odpadlíky.

„Podstatou ale zůstává, že občané si ve volbách do zastupitelstev obcí právě zvolili členy, kteří byli na kandidátní listině za Hnutí ANO,“ zdůraznila předsedkyně Hana Žáková, ta asi do dnes nepochopila, že mandát zastupitele je nepřenositelný a v komunálních volbách lidé volí často někoho,kdo jim je blízký, koho přímo znají a stranická příslušnost bývá na druhém místě.

Žáková napadla i současné koaliční partnery svých bývalých kolegů a uvedla, že podle náměstka Riška (ČSSD) i primátora Kulhánka (KOA) je koalice v Karlových Varech plně funkční a plní programové cíle, které byly vytyčeny.

Z informaci, které jsme obdrželi se nikdo z hnutí ANO doposud ani k jednomu koaličnímu partneru neobjednal na jednání, ačkoliv nabídka k politickému jednání byla písemně odeslána. Chuť po moci Žákové je asi stále neukojena, proč dohnala společně s kolegyní z ODS všech pět úspěšných bývalých kolegů k odchodu z hnutí ANO, o tom nikdo nemluví.

Žáková napadá i současná řešení parkování a zajištění parkovacích míst pro občany města a nespokojeně na vše upozorňuje předsedkyně, která nikdy dříve k tomuto nezaujala ani občanské stanovisko.

Jenomže náměstek Čestmír Bruštík má jiný názor a současné rozhodnutí města o zpoplatnění parkovacích karet obhajuje.

„Cílem jejich zavedení je snížit počet aut v dotčených lokalitách, hlavně v centru města, a umožnit obyvatelům města zaparkovat svá vozidla v dosahu svých domovů. Centrum města je přeplněno auty a toto chceme změnit. Pro návštěvníky centra města jsou k dispozici například podzemní garáže, které jsou využívány minimálně. Naopak občané města si stěžují na nemožnost zaparkovat na neplacených parkovacích místech v blízkosti svých domovů, protože jsou tato místa celý den obsazena vozidly obyvatel, kteří dojíždějí do centra za prací,“ argumentuje první náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Inkvizice v hnutí ANO v Karlových Varech ještě do dnešního dne neudělala kandidátní listinu a na webu chybí předseda MO Karlovy Vary, to hovoří za vše.

autor :FrBuk

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na kvlisty@email.cz

Ideální kandidátka ANO? Bývalá členka ODS!

Dalším politickým ambicím nyní již bývalým členům ANO udělal čáru přes rozpočet šéf ANO Andrej Babiš. Zatímco se viděli coby členové koalice, vládnoucí Karlovým Varům, v čele krajské kandidátky, Babiš již loni na podzim oznámil, že jako ideální kandidátku na hejtmanku vidí Janu Vildumetzovou, nynější náměstkyni ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy. Ta byla ovšem v minulých krajských volbách zvolena do zastupitelstva za ODS, vzápětí ale stranu opustila. Je tedy otázkou, kdo vlastně kumuluje funkce a považuje politiku za výtah k moci.

Adéla Hofmanová číst dál

https://www.facebook.com/iloveroxtar/videos/1019865958080691/