22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Do Evropských voleb je divokou kartou strana PRO Jindřicha Rajchla

REKLAMA

Po vzedmutí celonárodní vlny odporu proti celoplošné vakcinaci na Covid19 se postupně zformovala z řad  nespokojených občanů České republiky strana Právo Respekt Odbornost (PRO), která si do svého čela zvolila advokáta Jindřicha Rajchla. Ten kromě protestů proti plošné vakcinaci a opatřením, zastupoval často bezplatně lidi trpící protiprávním chováním úřadů. Strana PRO se v politickém spektru profiluje jako politická síla, která především vnímá potřeby nespokojených občanů, kritizující dramatické zadlužování státu, mnohá ekonomická opatření vedoucí k dramatickému zdražování energií a potažmo likvidaci energeticky náročných odvětví průmyslu. Podle představitelů strany PRO jsou to právě oni, kteří nabízí díky odborníkům na konkrétní problémy, mají konkrétní řešení, ale také komplexní výhled na zlepšení neúnosné ekonomické a společenské situaci v České republice.

Strana PRO připravila pro voliče politický program obnovy České republiky, kde se občané mohou s vaším programem seznámit?

Dnes jsme již standardní politickou stranou a snažíme se občany informovat o našem programu v médiích, na sociálních sítích. Celý program je k dispozici na webovém portálu stranapro.cz. Kromě toho jsme začali Tour, kde chceme uskutečnit více než sto setkání s občany, po celé České republice. Na této akci mohou občané poznat osobně nejen naše lídry do voleb, ale také místní členy PRO v jednotlivých krajích, městech a obcích. Poslední aktuální informace o nás máme v aplikaci „MOJEPRO“, kterou si mohou stáhnout všichni majitele chytrých telefonů na svých platformách, jak pro android, tak IOS.

Kdo za Karlovarský kraj je na kandidátce do EP?

Za Karlovarský kraj podporuje kandidátku PhDr. Michal Riško, který je také předsedou PRO Karlovarského kraje.  Michal už má z politikou zkušenosti. Byl náměstkem primátora a okusil na vlastní kůži mimo jiné i mediální štvanici. V minulosti politiku opustil, v té době si myslel, že je pro něj politika už navždy tabu, ale pak ho oslovili lidi z PRO a rozhodl se do toho jít s námi. Jako zkušený manažer, pracoval nejen v soukromých společnostech, ale také ve státní správě, místní samosprávě a má mnoho cenných zkušeností, které jsou pro stranu PRO na Karlovarsku velice potřebné. Michal je týmový hráč, dotahuje věci do finále, umí naslouchat lidem, má odvahu a nebojí se říkat nahlas své názory.

Kde vidíte úspěch mladé politické strany Právo Respekt Odbornost ve volbách do EU?

Rádi bychom oslovili veliké procento lidí, kteří přestali chodit k volbám a mnozí nesouhlasí se současnou vládou mravního a ekonomického úpadku. Jsem rád, že si na našich setkáních s lidmi rozumíme a máme mnoho podporovatelů. Nevím kolik lidí přijde volit stranu PRO, ale vnímám volby do EU, tak trochu jako referendum o vládě Petra Fialy.  Víme, že mnoho lidí je nespokojeno se současnou situací, a myslím si, že jsme jedinou politickou silou, která má občany na prvním místě. Pokud mohou, tak by rád oslovil lidi, kteří k volbách nechodí. Má to smysl dá straně PRO svůj hlas, protože bude slyšet dost na to, abychom se konečně pohnuli z místa a nepřešlapovali ve stále rostoucích dluzích..

Máte vedle sebe jako lídr kandidátky také další osobnosti, jaké?

Jednoznačně je to Ing. Ivanka Turková, která dokáže popsat věci pravými jmény, mluví z patra a od srdce. Z prvních pěti to jsou JUDr. Michal Hašek, MUDr. Marek Zeman a profesor RNDr. Ivo Budil, ale občané najdou na naší kandidátní listině i mnoho dalších osobností z mnoha krajů na země, které už mnohé v komunální politice, ale také v profesním životě prokázali.

Jak vnímáte současnou EU od doby vstupu České republiky?

Vstup do EU to, byl pro občany České republiky přínosem, ale to byla EU zcela odlišná od té současné. Současná EU nedává malým zemím jako jsme mi prakticky žádné už výhody, kromě svobod, které jsou a byly zásadní, jako je svoboda volného pohybu a volného obchodu, i když i o tom by se dalo dnes diskutovat. Nechceme EU,  kde je nevýhodné postavení malých států vůči Německu a Francii, kde se staví výjimky pro vyvolené, kde se za zády lidí nakupují vakcíny za stovky milionů EUR. Ale zásadní je v poslední době migrace, kterou většina občanů České republiky nechce a současní politici i přes jasný odpor lidí se dál snaží v tom pokračovat. Naší cestou je jednoznačně politika Maďarska, Slovenska a dalších zemí, které chtějí zachovat suverenitu svých zemí a jejich občanů, proti zvůli evropských úředníků a progesivistických politiků.

Jak chcete dosáhnout v EU pro Českou republiku většího vlivu při dalším formování EU ? 

Je to právě spojením především pobaltských zemí. Jak jsem již uváděl, naše zájmy, velikost i historické zkušenosti nám jasně ukazují, že v EU lze prosazovat naše zájmy jedině ve chvíli, kdy budou mít veliké země velikého partnera pro spolupráci a nikoliv několik malých zemí, které přehlasují a navíc jim chtějí odebrat i právo veta. Určitě budeme usilovat o spojení se Slovenskem, Maďarskem a dalšími zeměmi směrem na východ. Zde vidím jasnou demokratickou odpověď, které Brusel bude muset rozumět.

Co bude první a případně další věci, které chcete v EU řešit?

Hlavní cílů je hned několik. Nechceme hloupé emisní povolenky, které vůbec neplní svůj účel, nesmyslnou zelenou politiku ničící fatálně náš průmysl, a budeme chtít prošetřit nákupy vakcín, které vypadají více než pomoc občanům EU, jako kšeft za zavřenými dveřmi, o které se dá s úspěchem nejen pochybovat.
Co pozitivního vzkážete voličům strany PRO?

Pozitivní bude, když přijdou k volbám všichni, kteří nám věří, že je nezklameme jako současná vláda mravní bídy. Ještě více pozitivní bude, když k volbách přijdou i lidé, kteří na účast ve volbách rezignovali a důvodů proto měli více než dost. Věříme, že je stále  více lidí, kteří nechtějí dál pokračovat v ekonomické zaostalosti a přijdou volit stranu PRO lidi, stranu Právo Respekt Odbornost.


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.