22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Z Mariánských Lázní do Chodové Plané

REKLAMA

Ve čtvrtek 30.května 2024 se sešlo na dolním nádraží dvanáct turistek. Sraz  byl ráno ve tři čtvrtě na devět. Počasí zatažené.

Nastoupily do vlaku, který stál už připravený na třetí koleji. Ve vlaku si zakoupily od paní průvodčí každá jízdenku. Vlak se rozjel před devátou hodinou. Cesta je příjemná a hlavně pohodlná. Během jízdy začalo poprchávat. Vlak projel čtyřmi tunely. Po hodince a čtvrt vlak zastavil ve stanici Mariánské Lázně.

Děvčata vystoupila a vydala se směrem k centru, pak prošla ulicí Kollárovou a Plzeňskou. Cestou jim mírně pršelo. Musely čelit překážkám. Plzeňskou ulicí prošly a vydaly se směrem přes koleje cyklostezkou vyznačenou číslem šest set čtyři k bývalým kasárnům. V polovině cesty přestalo poprchávat, tak si odpočinuly a nasvačily se.

Poté dále pokračovaly cestou vydlážděnou panely. Cyklostezka vedla k betonárně. Tou pokračovaly, až došly konečně na lesní cestu, kde už nebyl provoz aut. Počasí bylo střídavé. Turistkám deštivé počasí nevadilo, měly pláštěnky a deštníky. Těšily se, až uvidí louku s kvetoucími modrými kosatci.

Tato kosatcová louka leží pod Senným rybníkem. Jsou zde dva rybníky – jeden Regent a druhý Senný. Mezi dvěma rybníky na podmáčené louce jsou nádherné modře kvetoucí sibiřské kosatce. Můžete je vidět od května do června.

Děvčata byla unešená tou nádherou, hned si toto místo vyfotila, aby měly památku, že tu byly.

Po záživné prohlídce dále pokračovaly do městysu Chodová Planá. Cestou je vidět kolem krásná krajina. Jak tak šly, tak spatřily osamělé kolo, které zde někdo odložil. Šly kolem nádraží, kde se čtyři turistky rozhodly odjet vlakem domů dříve.

Ostatní šly do Chodovského pivovaru. Jsou zde vyhlášené pivní lázně. Tento rodinný pivovar a zároveň muzeum se nachází ve skále.

Ten byl vytesaný v žulovém masivu, původně byl spojován se zdejším chodovským hrádkem. Váže se zde pověst o psu Albim, který kousek od hrádku nalezl studánku s pramenem vody. Tento pejsek je považován za dobrého ducha pivovarských sklepů.

Ženy si zašly do restaurace Ve Skále, aby si odpočinuly a daly si něco k snědku. Některé si daly gulášovou polévku, uzený jazyk, guláš s knedlíkem a nechybělo ani kafíčko a pivečko. Moc jim chutnalo. Vaří zde výborná jídla. Hlavně byla rychlá obsluha, nenechala děvčata dlouho čekat. Byla to krásná tečka na závěr.

Zaplatily a vydaly se na vlak, který jim jel deset minut po čtvrté hodině. Vlak přijel, nastoupily a po hodince a půl dojely do Karlových Varů. Tam se rozloučily. A poděkovaly Evičce, vedoucí výšlapu, za pěknou turistiku.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.