Vedení kraje chce úvěr do jedné miliardy

REKLAMA

Krajští politici jsou pořádní ranaři.

Karlovarský kraj se bude muset příští rok obejít zřejmě bez stamilionů korun očekávaných příjmů. Příčinou je pandemie koronaviru. Vyplývá to z prvních verzí připravovaného krajského rozpočtu na rok 2021. Současné předpoklady poklesu daňových příjmů se ještě mohou zvyšovat. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO) řekl novinářům, že stát by měl krajům takové propady příjmů kompenzovat.

Karlovarský kraj pod vedením Jany Mračkové Vildumetzové (ODS/ANO) už před koronavirovou pandemií  v prosinci  loňského roku schvaloval schodkový rozpočet na rok 2020 s výdaji 7,27 miliardy a příjmy 6,93 miliardy korun. Očekávání příjmů samosprávy pro příští rok jsou podle  finančního odboru kraje  o stamiliony nižší než v minulých létech.

Byla to právě bývalá hejtmanka, která mediálně v masivním měřítku rozšiřovala informace o tom, jak spoří peníze, a jak úředníci musí každou fakturu dát k připodepsání, asi aby bylo líp.

Ale pak se s veřejnými penězi doslova roztrhl pytel, že by se u strážkyně krajské pokladny probudily pudy z dob kdy měla stranickou legitimaci ODS? Ostatně to není tak dlouho, co rozdávala modré balónky se značkou ODS a modré balónky rozdává dál, jen s nápisem ANO.

Dnes je jasné, že už dlouho před koronavirem politici plánovali schodek rozpočtu kraje, který nakonec schválili do mínusu 340 miliónů.

A letos bude ještě hůř.

 


BYLA TO KAMPAŇ, NEBO POBLOUZNĚNÝ SEN?

zdroj:ČT