Primátorka pozastavila výkon některých usnesení rady

REKLAMA

Karlovy Vary – Primátorka pozastavila asi dvacet usnesení minulé rady. Podobný osud  asi čeká i rozpočet. který si Kulhánek už připravil zcela sám a nikoho ze svých kolegů o něm neinformoval.

,,Zastupitel Kulhánek často jako primátor rozhodoval za zády svých koaličních partnerů, doslova zneužíval většinu, kterou hnutí KOA disponovala. Mnoho jednání, které neměl Kulhánek v gesci probíhalo v jeho kanceláři za zavřenými dveřmi a bez vědomí koaličních partnerů, proto jsem mnohokrát za poslední měsíce v koalici s návrhy KOA nesouhlasil a v moha případech i podle toho hlasoval ,” uvedl bývalý náměstek primátora Michal Riško.

Kvůli návrhům nové koalice se tak na zastupitelstvu rozpoutala ostrá debata a při návrhu na pozastavení usnesení minulé rady rady se dokonce přerušilo jednání zastupitelstva k poradě předsedů zastupitelských klubů.

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO 2011) uvedla, že rada bude jednat tak, aby všechna usnesení byla přezkoumána co nejrychleji. Na příštím zastupitelstvu by chtěla aby bylo vše řádně schváleno a už se dále nic neposouvalo.

Mnohé Kulhánkovi požadavky už v nové koalici neprošly, možná zapomněl, že už není primátorem s válcovací většinou, kdysi prohlasoval, co si umanul.