Falešný žalozpěv politika tisíce a jedné tváře

REKLAMA

Ve veřejném prostoru se objevil žalozpěv ex primátora Kulhánka.

Letní kino je přežitek a lepší místo něj bude parkovací dům?

“Je až neuvěřitelné, jakou rychlostí a nasazením vedení města potírá věci, které jsou součástí dobrého jména a značky Karlových Varů. Po redukci financí na již tradiční Festival světla Vary září, odmítnutí rekonstrukce Alžbětiných lázní, restrikci Karlovarského symfonického orchestru přichází na řadu Letní kino.

S pohledem nepřesahujícím špičku nosu se městská vláda chová jako neomalený kulturní barbar. Argument, že letní kino je přežitek a 800 tisíc na roční údržbu je neefektivní výdaj, to už tu v bledě modrém bylo před rokem 2010. Tehdy majetkový náměstek Tomáš Hybner představil ideu likvidace letního kina, dnes stejný člověk – ideový tvůrce hnutí Karlovaráci v pozadí – připravuje to samé.

Letní kino sloužilo v posledních letech jako letní scéna pro jakékoliv open air akce, je tak nedílnou součástí karlovarského veřejného prostoru, součástí občanské vybavenosti. A jako taková by měla být také radnicí spravována a podporována. Říkat na jedné straně, že letní kino si má na sebe vydělat samo a zároveň soustavně finančně podporovat kulturní akce v KV Areně, svědčí o prapodivném principu rozhodování. Tím vůbec nezpochybňuji podporu akcí v KV Areně. Je to součástí společenského života, je to do jisté míry veřejná služba a jako taková by měla být městem podporována. Úplně stejně jako letní scéna pod širým nebem, která v posledních letech hostila akce, které sem přilákaly i 7 tisíc lidí, tedy více než je jeho kapacita. Snímky a záběry z vyprodaného letního kina s hvězdami filmového festivalu obletěly svět – a už jen tato reklama městu mnohonásobně přesahuje z tohoto pohledu zanedbatelné náklady na údržbu areálu.

Prohlásit o letním kině, že od počátku nefunguje a jako takové si nezaslouží městské prostředky může vyslovit jen člověk, který tam buď nikdy nebyl, nebo je ortodoxním technokratem. Takový člověk pak ale nemá místo ve správě věcí veřejných. Nezbývá než věřit, že se odpovědní lidé zahledí i dále, než na špičku svého nosu a tuto absurdní úvahu zkorigují,” vypisuje na politickém webu hnutikoa.cz ex primátor Petr Kulhánek


názory a komentáře

facebook

Falešná písnička o Letním kinu

Ano, je až neuvěřitelně, že ten samý politik, který zastavil rekonstrukci letního kina na dva roky za sebou, kterou na základě požadavků tehdejší opozice řešil jeho náměstek pro majetek a opakovaně mu předložil varianty revitalizace letního kina v četně variantních návrhů nákladů potřebných vložit do rozpočtu města, který nekompromisně Kulhánek osm let připravoval.

Finanční předpoklady byly připraveny od investice na opravu hroutící se opěrné zdi orchestřiště v havarijním stavu, stropu klubu “CINEMA,” až po celkovou revitalizaci rozdělenou na etapy podle rozpočtových možností města.

Neprozřetelný a mocí oslepený Kulhánek reagoval na varianty rozpočtu od minimální částky 700 tisíc korun po celkovou revitalizaci za 5,5 miliónů tak, že do rozpočtu na investice do letního kina neprošla ani jediná koruna.

Ten stejný Kulhánek měl přitom v mediích výstupy o tom, jak se musí letní kino zachránit. A novináři psali jen chvalozpěvy na to, co Kulhánek jako jejich kolega novinář říkal.

Ano. Něco říkal, ale úplně něco jiného dělal.

“Ostatní členové rady byly jen odporní politici, ale Petr Kulhánek, to byl skvělý mediální kůň,” který sypal jednu tiskovou zprávu za druhou.

Falešných Kulhánkovo prohlášení a účelových polopravd je však mnohem víc. Bohužel celá řada medii ovlivněných voličů mu celých osm let věřila a volila ho. Možná tomu, co říkal i sám chvíli věřil, než udělal pravý opak.

Doby, kdy media vyvažovala rozkulhané a líbivé články pro spokojeného Kulhánka jsou pryč. Dnes se vyvažuje pro nové majitele médií, kteří si je nakoupili a budou hrát úplně jinou písničku. A vyvažovat se bude dnes také úplně jinak.

A co politik Kulhánek, ten si bude muset své žalozpěvy vyvažovat sám, asi jen na svém politickém webu.


napsali dříve

Tuhle lež primátor už pod koberec nezamete