25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Město jako každý rok přispěje MFF

REKLAMA

Celých osm milionů korun jako každoročně poskytují Karlovy Vary na týdenní svátek filmu organizátorům l filmového festivalu. Podmínka k získání tučné dotace ale je, že všechny finanční prostředky musejí být utraceny jen v Karlových Varech.

Pořadatel MFF je nadace Film-Festival KV, kterou zřizují Karlovy Vary a Grandhotel Pupp. Organizátorem přehlídky filmů je společnost Film Servis Festival. Obě strany jednají o smlouvě na další období konání filmového svátku v Karlových Varech. Vše má za město na starosti již řadu let náměstek Jiří Klsák, který za poslední roky zajišťuje zodpovědně pro občany města vskutku bohatý  kulturní program, sport a školství.

Jednání o končící smlouvě, jejíž platnost vyprší příští rok na další léta je v plném proudu.

Grandhotel Pupp například chce ve smlouvě nastavit takovou pojistku, aby v případě změny vlastníka společnosti Film Servis Festival nemohla tato přesunout přehlídku filmu do jiného města a tak si chce mimo jiné udržet i klienty, kteří platí za hotelové služby. Karlovy Vary si prý chtějí paradoxně prosadit zkrácení smluvního vztahu, který je v současné době navržen na deset let o polovinu.

MFF se v letošním roce koná od pátku 30. června do soboty 8. července a tradičně zaplní město k prasknutí v denní i noční hodiny nekončícím maratonem filmů, večírků, tun odpadků, párty a mnoha dalších služeb pro své návštěvníky a konzumenty doslova z celého světa.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.