22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Festival jde do finále, místní se z konce reje radují

KVListy fotokoláž

REKLAMA

Jiný pohled od profioslavovačů

Slavnostním udílením cen za nejlepší filmy dnes večer v Karlových Varech skončil 53. ročník mezinárodního filmového festivalu. Křišťálový glóbus převezme americký režisér Barry Levinson, držitel Oscara za film Rain Man. Další ocenění převezmou český herec Jaromír Hanzlík a britský herec Robert Pattinson, známý především z filmové ságy Stmívání.

Místní občané, kterých je z původních šedesáti, již méně než padesát tisíc a stále trvale žijí v Karlových Varech a dosud se neodstěhovali, tak většinou právě k vůli MFF mnozí odjíždí z klidného lázeňského města. A právě ti se radují, že festival už skončil.

Další polovinu měsíce se bude město vzpamatovávat z festivalového náporu filmových lidí, opravovat vandaly poničený městský majetek a čistit zaneřáděné lázeňské parky s poničenou pěstěnou travou za statisíce korun.  Nebude ani chybět důkladný úklid komunálního odpadu, který se sice odvážel po celý festival, ale město je jím každoročně doslova zavaleno. Pokud se vše podaří, jedním z posledních úkolů bude mytí komunikací zalepených a zašlapaných vším co festivalovým návštěvníkům odpadlo od rukou či úst na zem. A to vše za městské. Na oslavy práce rukama s mozoly MFF nepřidá městu ani korunu.

,,MFF Karlovy Vary se jede řadu let jen přes kopírák, vymění se pokud možno trochu vtipná znělka a tím končí veškeré to umění a pokračuje už jen filmový obchod za České koruny.

Ilustrační foto KVL 2017

A co prezident Bartoška?

Od pondělí se Karlovy Vary postupně stanou opět lázeňským městem, prezident filmového festivalu Jiří Bartoška  bude se svou firmou FILM SERVIS FESTIVAL KARLOVY VARY, a.s. už jen bilancovat a počítat letošní zisky ve prospěch osob, které disponují 100 ks akcií na majitele.

A co politik Kulhánek?

Poděkování za zvládnutí bezvládí panující v dopravě a soustavném hluku v nočních hodinách si zaslouží i město Karlovy Vary v čele s primátorem Kulhánkem z hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA), které si na oplátku krom podpory osmi miliónů pro festival, každoročně vyplácenou odborníkům na kinematografii, dopočítá ještě k tomu navýšené náklady na úklid, údrždu a další služby a pak se teprve stane se opět  „klidným lázeňským městem s teplou vodou.“ A jedeme zase dál….!

Masáž komplexu méněcennosti v mediálně pokleslém prostředí České republiky. Ozvěny MFF

Prachařová ve Varech přes zákaz Bartošky! Co jí ředitel řekl „ve dveřích“?

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.