13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Festivalové zvracení a průjmy zatím nevyřešeny

KVListy

REKLAMA

Karlovy Vary – Jak již bývá zvykem, může se stát, že pokud se jedná o vybranou společnost mocipánů, tak i zde se hledá a zatím se jako náhodou nic nenašlo. Odborníci usilovně do úmoru hledají (pouze v pracovní době) příčinu průjmu a zvracení více než čtyřiceti lidí převážně z řad personálu, který pracoval s řádnými pracovními smlouvami pro firmu prezidenta filmového festivalu Jiří ho Bartošky  FILM SERVIS FESTIVAL KARLOVY VARY, a.s. O tom si nedovolí nikdo ani na okamžik pochybovat, když celou akci aktivně podporuje primátor města Kulhánek z hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA).

Zatím nikdo nic neví

Ani po týdnu nezjistili hygienici co způsobilo  čtyřem desítkám zaměstnanců stánků u hotelu Thermal v době karlovarského filmového festivalu  zažívací potíže. Odebrané vzorky žádné informace neposkytly. Snad přinese  trochu té čisté vody naše policie.

Odpovědnost snad nevyšumí

Úplnou náhodou je, že primátor  Kulhánek (KOA) krom mnoha funkcí i ,,placeným“ členem představenstva ve společnosti Vodárny a kanalizace Karlovy Vary,asa dokonce i jeho nejbližší pracují v Karlovarské vodárně. „To by jeden ani nevěřil. Určitě i to je zárukou objektivity.“

„Všechny postižené spojuje konzumace vody z vodovodní přípojky, ze které byla voda vedena k jednotlivým stánkům. Jednalo se o vodu určenou pouze pro zaměstnance,“ uvedla Michaela Zajíčková, mluvčí Krajské hygienické stanice Karlovy Vary.

Pokud ale odborníci nic nezjistí, ušetří si mnoho práce krom nich samých i jiní ochránci veřejného dobra. Například odbory životního prostředí, policie a další. Rozhodně by to bylo ještě moc práce. A pak bude určitě pokuta, ale zatím to moc nevypadá Vždyť je období dovolených a ty se musí řádně čerpat. Nikdo neumřel a těch pár pozvr… a postr… to už nějak ze sebe nejspíš dostali.

Hypotéza, jak prosté

Spekulovat by se možná dalo úspěšně už jen na faktu, že všichni s potížemi tu vodu pili a to by mělo stačit.

Každý ví, že v letních měsících se pro osvěžující teplotu musí voda i doma trochu odpustit (pár litrů) pokud stojí několik hodin už je vlažná a to nemluvě o vodě v zahradní hadici, tam je voda krásně teplá a rychle se tak kazí. V řádu, který byl dlouhé měsíce nepoužíván mohlo být i tisíce litrů zkažené vody, která následně po spuštění jako první  odtekla, než přišla voda čerstvá.

Ale o tom, co krátce po otravě lidí řekl vodohospodář se už moc nemluví

„Dostali jsme totiž echo, že někdo stánky napojil na vodu z řeky,“ uvedl Antonín Jágl. Tuto možnost v pondělí prověřovali technici vodárny. „Kdyby se ukázalo, že je to pravda, bylo by to proti všem předpisům. A byl by to pořádný průšvih. Předně jsou rozvody zralé na rekonstrukci. A pak: zdroj vody dlouho stál. Kvalitě vody neprospívá ani desítky metrů pozemního vedení bez tepelné izolace.” upřesnil Antonín Jágl za vodohospodáře.

Zdali vodu , která fakt není zadarmo z řádu provozovatelé odpustili na pokyn manažerů Thermálu, kteří musí dobře znát veškeré technické dispozice se už asi nedozvíme. Ale zjistit by se dalo, zdali se voda odpouštěla nebo nikoliv, to jedině z výpovědí těch co zvraceli a měli průjem, pokud už nemají jasný důvod o všem pomlčet.

Důvěřujme, že odborníci brzy vše vysvětlí a viníci budou potrestáni.

Spekuluje se o tom, že Thermál nemá ani na odběr z řeky Teplá příslušná povolení. Z nemocnice přišla zpráva z rádia o kontaminaci užitkovou vodou. Rozvody užitkové vody všude kolem Thermálu ještě před pár lety sloužily fontánám, které dnes jsou mimo provoz a v jejich blízkosti byly i stánky na pojené na vodu.

KDO MŮŽE ZA KARLOVARSKÝ FESTIVALOVÝ PRŮJEM A ZVRACENÍ

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.