Babišovo přímé řízení zaprodaného novináře je hrozivá realita předlistopadových praktik

REKLAMA

Plánovaná likvidace politické konkurence, zasahování do policejních spisů, navlékání, načasovávání a příprava kauz. Rozdávání kauz do jiných novin, aby vše nešlo z MF Dnes. To jsou metody, které ještě v politice takto masivně používány nikdy nebyly.

Celé rozhovory probíhají s ledovým klidem. Příprava jednotlivců na jejich politickou likvidaci s cílem poškodit politické soupeře v pravou chvíli.

,,Demokratická media, která neinformují, ale plánovitě připravují a  časují vše podle libosti jediného muže, který rozhoduje kdy, kdo, jak bude dehonestován a dokonce i v jakých předem domluvených mediích.“

Novinářský syndikát musí být zděšen z práce, která více připomíná fízla z STB, než objektivního žurnalistu informujícího veřejnost v místě a čase i o kauzách ve společnosti.

V poslední půlminutě záznamu rozebírá dlouholetý profesionální Přibil s Babišem Roberta Šlachtu, bývalého velitele ÚOOZ. Novinář Přibil říká, že policisté na něm vyzvídají, zda se Šlachta stane v budoucnu ministrem. Novinář Přibil to netuší, ačkoliv dodává, že by to policisty těšilo. Babiš na to reaguje, že mu Šlachta vzkázal, že by chtěl být policejní prezident. O blízkých vztazích mezi Andrejem Babišem a Robertem Šlachtou se dlouho spekulovalo. Babiš a jeho hnutí rozpoutalo také velký politický skandál, když ministr vnitra Milan Chovanec provedl reorganizaci policie. Šlachta na protest odešel, protože díky reorganizaci by se tak dostal pod větší kontrolu. Zaměstnání našel ale rychle a to v resortu ministra financí a vzápětí se stal náměstkem ředitele Celní správy s rozsáhlými pravomocemi, včetně využívání rozsáhlých odposlechů.To nikomu nepřipadalo zvláštní?