Finanční úřad v Chemnitzu upozornili na Čapí hnízdo už v roce 2014, Češi mlčeli

REKLAMA

You Tube archiv KVL

Vyšetřovatelé se začali vážně zabývat reklamou na farmě Andreje Babiše až letos.

Přitom už v roce 2014 německý finanční úřad v Chemnitzu upozornil české finanční úřady na podezření, že přes platby na Farmě Čapí hnízdo za reklamu krátí firmy z holdingu Agrofert daně.

Až nyní Finanční správa teď oficiálně potvrdila, že v daném případě nepředala tyto závažné informace policii. A to přesto, že tak běžně činí u mnohem méně závažných podezření. V roce 2014 byl ministrem financí Andrej Babiš.

„V daném případě nebyl podán podnět k šetření orgánům činným v trestním řízení,“ uvedla šéfka Finanční správy Tatjana Richterová v odpovědi senátorovi Tomáši Goláňovi, kterou má Seznam.cz k dispozici.

Karlovarské listy archiv

Na to, zda samotná správa nějak podnět německých kolegů prošetřovala, odmítla Richterová odpovědět s tím, že má povinnost mlčenlivosti. Mlčení finančních institucí se dá pochopit, ale nepochopitelné je to, že závažné informace od německých kolegů, kteří “předali své podezření v mašličkách” nedostala k prošetření Policie ČR, která běžně i v mnohem menších od úřadů taková oznámení běžně dostává.

V případě, že by už v roce 2014 Policie a podezření německých úřadů prošetřila a vše by se potvrdilo a jednalo by se o obcházení daňové povinnosti, mohla v tomto konkrétním případě vzniknout státu škoda okolo 40 milionů korun.


Odpověď na dotazy senátora Tomáše Goláňe

 

zdroj:seznam.cz