Kraj přispěje na další Senior Expresy ve městech a obcích

REKLAMA

Celkem 4 města a obce získají dotaci z krajského rozpočtu na pořízení takzvaného Senior Expresu. Jde o automobil, který může posloužit seniorům i lidem se zdravotním postižením k odvozu na nákup či k lékaři. Rozhodla o tom Rada kraje na svém posledním zasedání.
Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, příspěvek dostane Nová Role, Chyše, Velká Hleďsebe a Královské Poříčí. „V dotačním programu na pořízení Senior Expresů pro obyvatele ve městech a obcích našeho kraje jsme měli připraven celkem 1 milion korun, přičemž každý žadatel může získat maximálně 250 tisíc korun. O příspěvek žádalo ještě město Žlutice, které ale nakonec žádost zrušilo,“ vysvětlil krajský radní Josef Janů s tím, že se zavedení Senior Expresů ve městech a obcích velmi osvědčilo.
Žádosti o dotace mohou v tomto programu podávat obce a města z Karlovarského kraje. V současnosti už službu využívají lidé v Aši, Mariánských Lázních, v Ostrově, Kraslicích, Tuřanech, Josefově, v Jindřichovicích a Podhradí. „Počítáme s tím, že i v příštím roce vyčleníme v tomto programu obdobnou částku, abychom městům a obcím mohli podporu na pořízení Senior Expresu poskytnout,“ uzavřel Josef Janů (Piráti).
zdroj:kr-karlovarsky.cz

PROČ KARLOVARŠTÍ SENIOŘI OSTROUHALI

Politici odpálkovali dotaci pro karlovarské seniory

Město Karlovy Vary jako jediné v kraji poskytuje pro své seniory

  • bezplatnou linku na Senior expres

  • provozuje vozidlo na ekologické CNG palivo

Kdo byl pro zamítnutí dotace karlovarským seniorům v bodu 91, kdo se zdržel a kdo už nebyl vůbec přítomen obsahuje krátké video a záznam obrazu z hlasování

,,PIRÁTI DALI DŮVOD – PRO SENIORY NEJSOU PENÍZE“

V této době hnutí ANO ani Piráti neměli své politiky v karlovarském zastupitelstvu. Možná i proto bylo vše takhle rychle smeteno pod stůl bez mrknutí oka i přes to, že existoval příslib náměstka pro sociální oblast Petra Kubise (ANO), že Karlovarští senioři dotaci na vozidlo získají (sliby chyby).

Dnes je Pirát Janů, který odpálkoval karlovarské seniory nejen zastupitelem kraje, ale i zastupitelem města a pomalu se z něj stává sběratel politických funkcí.