Hamáček vystartoval kvůli kopancům Babiše do ČSSD

REKLAMA

ČSSD před sjezdem, jako před dalším výpraskem

Mají z nich být partneři ve vládě, mezi lídry ČSSD a ANO Janem Hamáčkem a Andrejem Babišem ale dost zhoustla atmosféra. Babiš se v rozhovoru pro sobotní Právo do ČSSD několikrát zostra pustil. A jejímu novému vedení poradil, že se od něj mají ještě co učit. To Hamáček nevydržel bez komentáře. A vzkázal Babišovi, že ČSSD už nechce ustupovat a že na řadě je ANO. Sporným bodem je mimo jiné počet oranžových ministrů.

„Ve čtvrtek ANO požádalo o týden na rozmyšlenou. Andrej Babiš ale mezitím přemýšlí nahlas v deníku Právo a strefuje se do ČSSD,“ postěžoval si v sobotu na Twitteru Jan Hamáček (ČSSD), který z pověření sjezdu sociálních demokratů dál vede jednání s ANO o vládě.

„Nebudu tuhle hru hrát, jen zopakuji: ČSSD už nebude ustupovat, řada je na ANO. Hezké Velikonoce všem,“ dodal Hamáček.

Není úplně jednoduché být v ČSSD úspěšný. Dnešní vedení včele Hamáčka a Zimuly je postaveno před úkol sestavit vládu z Babišem proti všem demokratickým stranám, nebo odejít do opozice a hledat cestu k voličům, kteří je opustili. Ať se stane cokoliv, bude to špatně, protože vláda s Babišem zvedne z židlí zbytek nespokojených voličů a  odchod do opozice umožní nové vládě zcela rozcupovat vliv ČSSD v institucích státu přímo nebo nepřímo ve státních organizacích a obchodních společnostech.

A co komunální politika, je lepší…

Dá se už předpovídat, ve které periodě si ČSSD zlikviduje i jedny z posledních úspěšných lidí, krom generační obnovy, ale i tam je veliký problém, mladí lidé totiž na přidávání důchodcům a sociální dávky moc neslyší.

Na likvidování vlastních lidí má  ale patent v naši zemi asi jen ČSSD, kde každý kdo ty koule kdy měl, tak byl vzápětí díky vlastním stranickým závistivcům totálně zlikvidován ku prospěch stranických bossů, pečlivě ukrytých hluboko v nitru členské základny v podobě nenápadných zahradníků, kteří se starají jen o vybranou flóru, ta se bohužel častěji podobá více plevelu než rozkvetlé růži a podle toho vše v posledních létech vypadá.

To bohužel platí nejen ve vládní, ale i v komunální politice. Místní bossové už díky svým vlastním často špinavým hrám nebudou mít na kandidátky za chvíli k dispozici žádně důvěryhodné loutky pro své rozeklané divadélko.

Osobností v ČSSD v Karlových Varech už ubývá a rozbitých loutek je stále více a zbylé loutky budou řadu let jen ochotnickým spolkem nadšenců.

https://youtu.be/R_MYbp1Ni7A