Hasiči dostali nová vozidla, ale v Karlových Varech nic

REKLAMA

Čtrnáct obcí z regionu se včera konečně dočkalo nových dodávkových automobilů značky Toyota Proace, které budou putovat k jednotkám dobrovolných hasičů. Vozidla si měli starostové obcí původně převzít už vloni, ovšem kvůli technickým problémům se jejich dodávka zpozdila. Jeden vůz přišel na zhruba 831 tisíc korun.

Značka Toyota tak obohatí garáže hasičů v celém kraji. Nákup automobilů byl financován z programu, který vypsalo Ministerstvo vnitra ČR, prostřednictvím Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Z nového automobilu mohou  mít velikou radost dobrovolní hasiči z Děpoltovic, Hájku, Hazlova, Horní Blatné,  Mnichova, Otročína, Staré Vody, Šindelové. Vojkovic.Hranic, Chebu, Krásna, Libé a Lomnice.  Karlovy Vary ale nedostanou nic.

I přes to, že mají techniku zcela v dezolátním stavu , především  jednotka ve Staré Roli,  ani na jednotka v Tašovicích nedostanou nic. Podle informací ze zdroje HZS se město o dotaci vůbec nezajímalo a nepodalo si žádost na dotaci, kde byla vozidla zcela hrazena z prostředků státu a kraje. Hasiče má na povel starosta v případě Karlových Varů je to primátor Petr Kulhánek (KOA).

U devíti obcí byl nákup vozu financován ze státní a krajské dotace na půl, zbylých pět aut bylo vše plně hrazeno z prostředků Karlovarského kraje.

Mikrobusy do 3,5 tuny v základním provedení umožňují pouze přepravu jednotky na místo zásahu nebo klaisickou přepravu osob. Vybaveny nejsou vestavěnou hasicí technologií ani pevnými úchyty pro její stálé umístění, pouze jsou osazeny radiostanicemi a modrými majáky.

Při předání se patřičně prezentovala hejtmanka Vildumetzová (ODS/ANO), která jako tradičně zapomněla připomenout, že veškerou práci kolem tohoto programu pro hasiče odpracovala jí tolik kritizovaná vláda včele s ČSSD včetně i jejich dnešních vazalů z ODS, ti jí dnes udělali další předvolební reklamu.

Zakázku vyhrál v soutěži dodavatel z Karlových Varů Auto Eder, s.r.o.

 

kvlisty