14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hejtman Petr Kulhánek (STAN) lhal zastupitelům.

Další případ lhaní politika hovoří o tom,  jak přisluhovač hnutí STAN, hejtman Petr Kulhánek (KOA) zaprodal občany Karlovarska. Například v Karlových Varech, má být zrušeno šest poboček pošty, přitom například v Chomutově je plánováno zrušení pobočky jediné. Redakce má k dispozici důkaz, který potvrzuje, že zpráva ze dne 2.3.2023, která obsahovala změnu vyhl.203/2016 byla za Karlovarský kraj vyřízena dne 24.3. 2023 v 8: 28 vyřízena textem „Bez připomínek“.


(Karlovy Vary, 2. 4. 2023) – Vedení Karlovarského kraje opět hodilo své obyvatele přes palubu a dalo přednost své stranické linii. V rámci připomínkového řízení totiž bez připomínek odsouhlasilo rušení poboček České pošty v našem kraji.

Hejtman Petr Kulhánek dne 27.3.2023  navíc zastupitelům na posledním zasedání lhal, když tvrdil, že kraj dokument k připomínkování nedostal.

„Bylo nám divné, že by se kraje k takto zásadní otázce neměly možnost vyjádřit. Vždyť jsou oficiálním připomínkovým místem. Začali jsme pátrat a zjistili jsme, že vedeni kraje se k problematice rušení poboček pošty vyjádřilo a to velmi stručně. Ministerstvu sdělilo, že nemá připomínky a tím potvrdilo, že s postupem souhlasí,“ zlobí se poslankyně parlamentu a předsedkyně zastupitelského klubu hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová.

,,Celý ten postup hejtmana je absurdní. Před týdnem schválilo zastupitelstvo náš návrh, ve kterém zastupitelstvo kraje vyzývá ministra vnitra a vládu ČR nepřistupovat ke kroku zrušení poboček České pošty s.p. v Karlovarském kraji, a to do doby řádného projednání a případného nalezení řešení s jednotlivými starosty měst a obcí. Pan hejtman nás následně ubezpečoval, že téma otevře na nejbližším jednání s vládou. Podle mých informací se tak ale nestalo a pan hejtman na jednání mlčel a za náš kraj opět nebojoval,” dodává Vildumetzová.

A tak se starostové v našem kraji dozvěděli, že se v Karlových Varech, kde je v současnosti devět poboček, má od 1. července rušit poboček šest. V Chebu se mají zrušit tři a zůstat mají jen dvě, v Sokolově zůstane jen jedna, stejně jako v Mariánských Lázních a Nejdku.

Poslankyně Jana Mračková Vildumetzová je zároveň stínovou ministryní vnitra a proto neustále vyzývá ministra Víta Rakušana, ať projednávání návrhu na rušení poboček České pošty zastaví, celou věc projedná se starosty a primátory a teprve poté ať rozhoduje. „Starostové a primátoři prostě znají svá města a obce nejlépe,“ dodává Jana Mračková Vildumetzová, která nerozporuje nutnost transformace státního podniku, ale postup, jakým k němu má dojít.


Mnozí hlasitě hovoří o tom, že veřejně vystoupí proti Kulhánkovi a budou požadovat jeho rezignaci na post hejtmana. Kulhánkovo fabulací, při kterých byl přistižen je mnohem více, stejně jako množství zahraničních výletů za peníze občanů a mnoho zamlčovaných informací při rozdělování veřejných peněz, které už v minulosti byly ostudou, kterou se politik snaží mediálně zametat pod koberec.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.