Hejtmanka z ANO se plavila s Babišovým nenáviděným lobbistou

REKLAMA

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš v kampani před krajskými volbami útočil na politiky z okolí lobbisty Martina Dědice. Nechtěně zasáhl i nově zvolenou hejtmanku Karlovarského kraje Janu Vildumetzovou (ANO). Před léty se s Dědicem plavila po Středozemí. Dnes tvrdí, že s lobbistou nemá nic společného.

Hnutí ANO má s čerstvě zvolenou hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou velké plány. Stranické vedení ji v úterý nominovalo na šéfku Asociace krajů. Její kariéra teď dostává trhlinu.

V roce 2008 se účastnila plavby po Středozemním moři, kterou organizoval obžalovaný lobbista Martin Dědic. Pokud stále platí slova Andreje Babiše z rozhovoru pro časopis TÝDEN ze začátku letošního října, je takové chování pro hnutí ANO nepřijatelné a Dědicovi přátelé by měli odejít z politiky.

Spolu s tehdejší starostkou Horního Slavkova Vildumetzovou vypluli na několikadenní plavbu z přístavu v Barceloně také další komunální politici, například pozdější hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD), který tehdy vedl radnici v Ostravě-Porubě, nebo ostravský lídr ČSSD v posledních komunálních volbách Lumír Palyza.

Posledně jmenovaný se také postaral o to, aby se informace o účasti Vildumetzové dostala na veřejnost. Očividně ho pobavila skutečnost, že by se Vildumetzová měla stát šéfkou Asociace krajů a předsedat všem hejtmanům. “Nominace na předsedkyni Asociace krajů? To nemusí být špatná volba. Zkušenosti starostky, sportovkyně, tenistky. No tak snad nebude vadit, že se v roce 2008 plavila na zaoceánské lodi po Středozemním moři s ´lobbistou´ Dědicem. Protože u jiných politiků to prý vadí,” napsal Palyza na Facebook.

číst dál…

zdroj : tyden.cz