14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hejtmanka zůstane ve všech volených funkcích

KVL facebook

REKLAMA

Karlovarský kraj – Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO) oznámila po dlouhém projevu na jednání zastupitelstva, že che zůstat dál ve funkci a ponechat si i funkci poslankyně a předsedkyně asociace krajů. Důvodů , které hejtmanka uvedla bylo mnoho. Asi nejzásadnější je její vysoký mandát, který obdržela nedávno jako předsedkyně asociace krajů. V minulosti Jana Mračková Vildumetzová často kritizovala souběh funkcí u hejtmana a poslance Josefa Novotného, který na tlak veřejnosti reagoval tím, že opustil funkci hejtmana.

Rozhodnutí, které hejtmanka navrhla spočívalo v tom, že chce pokračovat dál ve funkci neuvolněné hejtmanky s tím, že budou dva statutární náměstci s rozšířenými kompetencemi.

Opoziční zastupitel Petr Navrátil (ČSSD) vyzval hejtmanku, aby se omluvila bývalému hejtmanovi Josefu Novotnému, kterého velmi často a hlasitě kritizovala, především v rámci předvolební kampaně, právě za kumulace funkcí.

Zastupitelé za hnutí ANO vyzdvihovali pracovitost hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové a její obětování se práci pro občany Karlovarského kraje.

Po dlouhé diskusi, která převážně podporovala návrh hejtmanky, zastupitelé kraje schválili z 45 členného zastupitelstva její setrvání ve funkci 33 hlasy .

Poprvé v historii má ČR neuvolněnou hejtmanku, která se těší nejen veliké podpoře voličů, ale i dokonce mnohých opozičních krajských politiků i starostů obcí z řad nestraníků.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.