22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hlasy z referenda mohou být nerovnou tlačenicí v mediích

kv listy fotokoláž

REKLAMA

Referendum o Vřídelní kolonádě je neplatné. Přesto se politici předhánějí v různých prohlášeních a hodnoceních. Deset tisíc hlasů by mohlo být kořistí a volební téma pro voliče podobně jako pro Kulhánkovo hnutí KOA bylo před časem téma KV aréna a Letní kino, která ho opakovaně vynesla do primátorského křesla na více než sedm let.

Hnutí Karlovaráci  podle slov zastupitele Pavla Boušky chtějí  na nejbližším jednání zastupitelstva navrhnout vznik komise pro řešení problémů Vřídelní kolonády, jejímiž členy by měli být zastupitelé a zástupci iniciátorů referenda.

Primátor Kulhánek jako hlavní mluvčí hnutí KOA se chce nejdříve zeptat Boušky, kde vidí přidanou hodnotu této skupiny. Chybí mu zastoupení odborníků.

Sociální demokraté na svém FB profilu zveřejnili referendum s jeho termínem a popřáli voličům šťastnou ruku a nijak do referenda nezasahovali, ani neposkytovali své názory, aby nebylo ovlivněno rozhodování občanů v přímé volbě.

Podle Jindřich Čermáka (Piráti) jsou transparentnost a participace slovíčka, která se cestou z pátého patra pravděpodobně někam zatoulala. Situace týkající se Vřídelní kolonády prý až moc připomíná kontroverze kolem plánu na integrovaný dopravní terminál, který nejvíce podporoval svými veřejnými aktivitami  právě Kulhánek.

Piráti si po referendu myslí, že je potřeba především zajistit samotné srdce Vřídla a jeho zázemí. Po nezbytných  pracích je možné zahájit demontáž kolonády, kterou do budoucna nahradí stavba vzešlá z mezinárodní architektonické soutěže, i zde může klidně zvítězit replika Fellner & Helmer.

Pravidelné tiskové konference v Karlových Varech po Radě města neřídí tiskový mluvčí Magistrátu, ale řadu let osobně primátor Kulhánek, který je sám bývalým novinářem. Pod názvem „město“ se často mohou schovávat i osobní názory, které se neopírají ani o hlasy současné koalice, ale připomínají spíš propagaci jediného politika, který se svou „pravdou“ a společně s tiskovou úderkou zásobuje informacemi už roky celé město. 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.