Klientelismus, bývalý ředitel Janků titul na ČVUT nezískal, hejtmanka vybrala netransparentně

REKLAMA

Rada kraje rozhodla a bez důvodu odvolala dlouholetého odborníka a nainstalovala trafikanta, který prošel několik politických stran.

Že by náhoda?

3.4.2017 rada kraje pověřila Vildumetzovou bez uvedení důvodu  popravou a jmenováním nového ředitele (kamaráda):

 • odvolává dnem 4. dubna 2017 z pracovního místa ředitele příspěvkové organizace – Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje, příspěvková organizace, se sídlem v Sokolově, Chebská 282,  IČ 70947023, Ing. Zdeňka Pavlase
 • jmenuje s účinností od 5. dubna 2017 na pracovní místo ředitele příspěvkové organizace – Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje, příspěvková organizace, se sídlem v Sokolově, Chebská 282, IČ 70947023, Ing. Vítězslava Janků, MPA
 • stanovuje v souladu s platnou právní legislativou plat řediteli příspěvkové organizace Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje, příspěvková organizace, Ing. Vítězslavu Janků, MPA, ve výši dle návrhu, KTERÝ NEBYL ZVEŘEJNĚN
 • pověřuje hejtmanku k podpisu odvolání Ing. Zdeňka Pavlase, jmenovacího dekretu a platového výměru  Ing. Vítězslavu Janků, MPA

Písemné stanovisko na požadavek obdrželo vedení Karlovarského kraje od rektorátu ČVUT.Vtipné na tom je i to, že ve výběrové komisi seděli ti samý politici, kteří po té jako radní schvalovali nového ředitele. Stejným podfukem tak vyměnili i další nepohodlné lidi a nestyděli se vše prezentovat v mediích jako transparentní výběrové řízení.  Politici v krajské radě včetně Vildumetzové ( ODS/ANO) a transparentního Janů (PIRÁTI) neměli v komisi krom sebe jediného odborníka na dopravní problematiku.

NEKOMPROMISNÍ VERDIKT AKADEMIKŮ ZNÍ :

Rektorát Českého vysokého učení technického v Praze vysokoškolský diplom na jméno Vítězslav Janků nevydal a osoba uvedeného jména není vedena v matrice studentů ČVUT.

 • Proč toto stanovisko politici nechtěli dříve?
 • Proč až teprve nyní?
 • Není to jen zástěrka pro zamlžení  toto, že z mnoha odborníků z kraje vybrali člověka z druhého konce republiky?
 • Že by Vildumetzová vzhledem k bohaté politické minulosti Janků o něm nic nevěděla ?
 • Flexibilní  Janků ochotně přijal místo na Sokolovsku a spěchal do Karlovarského kraje přes celou ČR ?
 • Janků měl prý být členem hnutí ANO?
 • Co dělal transparentní radní pro informatiku Janů (PIRÁTI), když hlasoval v radě kraje pro Janků?

Kauza vrhá velmi negativní světlo na celou radu Karlovarského kraje, přinejmenším jako na společnost nekompetentních politiků, pokud to není horší v tom, že by někteří věděli o osobě pana Janků více a vše zamlčovali.

,,Jaké další  komediální a transparentní výběrové řízení  krajští radní na ředitele chystají poté, co bez důvodu popravili  dlouholetého odborníka?”

Proč nevybrali dalšího odborníka v pořadí, když Vildumetzová tvrdila, že jich je mnoho?

Proč nevypsali radní kraje nové výběrové řízení?

Že by nebyl zatím nový odborník z Trutnova, nebo z okolí k dispozici? 

Politická moc aneb personální čistka pokračuje. Prosazování bývalých politických trafikantů a přeběhlíků je pro hejtmanku Vildumetzovou jako politickou přeběhlici ze své ,,mateřské a poctivé ODS “do hnutí ANO asi normální, ale to co sama dělá permanentně  u svých předchůdců nevybíravě kritizuje.

také napsali …