Hejtman Kulhánek za zády starosty zrušil očkovací centrum v Chodově?

REKLAMA

(Karlovy Vary, 19. 5. 2021)

O zrušení očkovacího centra v Chodově rozhodla koordinátorka s hejtmanem, ne premiér Andrej Babiš.


Vedení Karlovarského kraje v minulých dnech zveřejnilo informaci o zrušení očkovacího centra v Chodově, což u mnoha obyvatel vyvolalo obrovskou vlnu nevole. Veřejnost ale byla ze strany Karlovarského kraje mylně informována v tom smyslu, že očkovací centrum zrušila vláda a premiér Andrej Babiš.
„Dnes ráno jsem měla pracovní setkání s premiérem Andrejem Babišem, kde jsem požadovala vysvětlení problematiky rušení očkovacích center v Chodově a Ostrově. Premiér mě upozornil, že on ani jeho vláda žádná očkovací centra neruší. Během schůzky jsme kontaktovali koordinátorku očkování Karlovarského kraje Dagmar Uhlíkovou, která potvrdila, že rušení očkovacího centra v Chodově je jejím rozhodnutím a rozhodnutím vedení Karlovarského kraje v čele s hejtmanem Petrem Kulhánkem, nikoliv vlády a premiéra Andreje Babiše,“ vysvětluje Jana Mračková Vildumetzová, poslankyně Parlamentu ČR a krajská zastupitelka.

Podle jejích dalších slov koordinátorka očkování Dagmar Uhlíková premiérovi slíbila, že informace uvede na pravou míru a bude veřejnost a zejména obyvatele Chodova a Ostrova informovat o tom, jak budou v Karlovarském kraji otevřena a provozována očkovací centra a kde se lidé mohou očkovat.

„Očkování je pro premiéra Andreje Babiše a celou jeho vládu absolutní prioritou a musí proběhnout co nejrychleji a bez problémů. Toto mají zajistit hejtmani, kteří mají mít svoji očkovací strategii, schválenou orgánem kraje a kterou se řídí. Premiér mě současně  upozornil, že se plánuje větší zapojení praktických lékařů do očkování a tudíž je velmi pravděpodobné, že se v některých krajích mohou vybraná očkovací centra postupně utlumovat. Vždy to ale bude na základě rozhodnutí hejtmana nebo krajského koordinátora očkování, nikoliv premiéra nebo vlády,“ dodává poslankyně parlamentu, která společně s premiérem Andrejem Babišem nabádá obyvatele Karlovarského kraje, aby se nechali očkovat, chránili si tak své zdraví a pomohli tím celé společnosti k návratu do normálního života.
zdroj: tisková zpráva klub zastupitelů KK hnutí ANO

Rozk ulhaná koalice na baterky, nebo jen podpásový mediální podraz zkušeného novináře a politika v jedné osobě na občany, kolegy a voliče ?


Je taková konstrukce možná? Bohužel je…

Nová krajská koalice pod vedením novinářsky založeného politika Petra Kulhánka, už ukazuje jakým způsobem umí pracovat  s informacemi a poškozovat nejen své partnery v politice , ale především občany Karlovarského kraje, kteří schytávají zvrácené novinářské praktiky.

Být novinářem a zároveň politikem může kromě jisté zvrácenosti přinášet i to, že lhaní a podvádění může fungovat i tak, že určitým informacím, které jsou zavádějící nebo klamné ponecháte jejich průběh, pak škody nadělají více než dost. Stačí se tvářit jako neviňátko a ostatní špínu odpracují za vás.

Ano,  řeč je o bývalém novináři a dnešním politikovi s maskou lidumila hejtmanu Petru Kulhánkovi, který za oponou nešetří ani vulgarismy.

V minulosti jsem zažil spoustu mediálních podpásovek od pana Kulhánka,  a když jsme je v koalici řešili, tak vždy dělal jako by o ničem nevěděl. Přitom jako bývalý novinář měl na Magistrátu v Karlových Varech hned dva tiskové mluvčí a celou armádu lidí v městských společnostech, kteří pro něj dělali “PR od rána do večera”. Hnutí KOA je dodnes doslova infiltrováno do struktur města. Jeden umělec větší než druhý. O mediálních podrazech bývalého novináře je možné mluvit dlouho.  To, co se podařilo, tak udělal vždy on. Na průšvihy a problémy posílal své kolegy novináře ke koaličním partnerům vyzbrojené podrobnou legendou,  jaký příběh média zahrají. S Kulhánkem v Karlových Varech už nikdo nechtěl po osmi létech zmaru vládnout. “Tykačka” s novináři už jasně naznačovala o čem se bude zítra psát, kolik hnoje a kdo schytá… 

zdroj: bývalí koaliční partneři hnutí KOA v Karlových Varech


Aby se ukázala celá pravda a ve vší nahotě, tak je potřeba najít “otloukánka” a štváče v jedné osobě, který negativní špínu převrátí na někoho jiného.

To, co rozjel na svém facebookovém profilu starosta Ostrova a člen Kulhánkovi koalice je doslova mediální masakr.

Kulhánek musí být nejspíš spokojen, protože, ani dnes na stránkách kraje skutečná pravda zveřejněna nebyla (“kamárádi novináři mlčí…¨)

Když něco funguje, tak to zrušte! Přesně takový mám pocit z logiky vládních opatření, na které teď doplatí očkovací centrum Chodov, kam se už od dnešního dne nemůžete zaregistrovat. Stát se totiž rozhodl zredukovat počet očkovacích center a prvním, které přijde na řadu, je to naše. V nejbližší době ho bude zřejmě následovat i Ostrov a další.
Když pominu fakt, že takový postup je zcela v rozporu s krajskou očkovací strategií, kde jsme počítali naopak s otevíráním dalších center v menších městech, aby se vakcína dostala co nejvíc k lidem, je to neskutečná ukázka arogance moci. S nikým se nebavíme, nikoho se neptáme, prostě nařídíme.
Že centrum v Chodově bezvadně funguje? Nezájem. Že lidé, hlavně senioři, nemusí nikam dojíždět? Nezájem. Že slibované očkování u praktických lékařů dosud pořádně neběží? Nezájem. Že jdou cestou malých očkovacích center i v zahraničí, kde se to výborně osvědčilo? Nezájem! My v Praze chceme, aby se očkovalo ve velkých centrech, tak budete jezdit do velkých center! Aha, vy nemáte v Chodově metro? Hmm, tak to sorry jako.
Desítky negativních a štvavých komentářů od rozlobených lidí, kteří slyšeli jen polovinu pravdy.
Kulhánkovo mediální klika mlčí. Nebo se jen opět zapomněl politik Kulhánek zmínit svým koaličním partnerům, se kterými sedí u jednoho stolu, že jim zrušil za jejich zády v Chodově očkovací centrum?

Á propós… 

Do dnešního dne nevysvětlil politik Kulhánek občanům Karlových Varů své četné výlety do Izraele, kam létal tak sám, jak veřejně informoval občany a zastupitele…