23. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Ve čtvrtek 15. dubna se sešlo devatenáct karlovarských turistek. Na konečné autobusu u Varyády čekal malý autobus pro devatenáct lidí. Tento autobus zajistila paní Sylva. Za to jí turistky děkují. Všechny nastoupily do autobusu a pan řidič se s nimi v devět hodin rozjel směr Františkovy Lázně.

Za hodinku autobus dojel k hradu Seeberg. Tento hrad leží pět kilometrů západně od Františkových Lázní.

Turistky vystoupily na prohlídku hradu. Hrad byl postaven na konci dvanáctého století. Patří mezi nejstarší hrady na Chebsku. Tento hrad městu Chebu věnoval Karel IV. v roce 1339. Na hradu jsou k vidění muzejní exponáty, například dějiny hradu, černá kuchyně a výstava zemědělského náčiní a další předměty lidové kultury chebského venkova. Po téměř dvouhodinové prohlídce nastoupily turistky do autobusu a pan řidič se s nimi rozjel směr Františkovy Lázně.

Jely kolem vlakového nádraží, kde byl přistavěný vlak legionářů.Pan řidič  jim zastavil, aby si mohly vlak všichni prohlédnout. Po prohlídce se s nimi rozjel k přírodní rezervaci SOOS, plné mokřadů, rašelinišť, slanisek a rákosin. Přístupná je jen přes kilometr dlouhá naučná stezka. Při cestě ucítíte minerální soli, uvidíte bublající mofety a barevné krystalky pokrývající zem. Je to nádherná naučná stezka. Na konci stezky je malé muzeum, kde si prohlédly výstavu s exponáty živočichů žijících v rezidenci.

Po dopoledních zážitcích všechny turistky nastoupily a jely do Františkových Lázní. Tam se šly podívat na sošku Františka a u něj se vyfotily, aby měly vzpomínku. Pak se šly tradičně všechny občerstvit dobrým jídlem a tradiční tečkou na závěr – kafíčkem s pohárem. Po odpočinku šly k autobusu a pan řidič je odvezl zpět do Karlových Varů. Výlet se vydařil i díky nádhernému slunečnému počasí. Domů dojely se spoustou krásných zážitků.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.