13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Senioři v poslanecké sněmovně

REKLAMA

Dne 26. března 2024 byli pozváni z Úvalské klubovny senioři na prohlídku poslanecké sněmovny od bývalé hejtmanky Karlovarského kraje Janou Mračkovou Vildumetzovou, která dnes působí v politice jako poslankyně.

U tržnice senioři před půl devátou ráno nastoupili do autobusu, který řídil pan Petr Š. V půl deváté se plně obsazený autobus rozjel do Prahy. Cesta byla plynulá, bez žádných čekání. Asi po hodince autobus zastavil na benzínové pumpě ve Stochově, aby se účastníci protáhli, a dali si občerstvení. Po dvacetiminutové přestávce senioři nastoupili a pan řidič mohl vyjet dále.

V autobuse vedoucí zájezdu Miládka přečetla, co je čeká v poslanecké sněmovně.Po desáté hodině vystoupili v ulici Klárová a vydali se směrem Valdštejnskou ulicí na Malostranské náměstí. Tam se rozdělili na dvě skupiny.První skupina šla na prohlídku ve tři čtvrtě na jednu, kde si je vyzvedla paní Patočková a zavedla je k vrátnici, kde byli ověřeni bezpečnostním rámem a ochrankou. Druhá skupinka měla sraz ve tři čtvrtě na dvě. Zatím se šla projít.

První skupinu si vyzvedl mladý průvodce, který je odvedl do informační místnosti, kde jim byl promítnut krátký film o vzniku poslanecké sněmovny. Po filmu se odebrali do místnosti, která je pro děti. Zde se vyfotili u mikrofonu, jako by byli ve sněmovně. Dále je pan průvodce dovedl do předsálí, kde na ně čekala paní Jana Mračková Vildumetzová, která představila místo předsedkyni paní Kláru Dostálovou.

Skupina seniorů se s nimi pozdravila a vedoucí zájezdu paní Milada předala dárkový balíček paní Janě Mračkové Vildumentzové. Po přivítání se odebrali všichni do jednací sině a tam jim vyprávěli, kde hlavní politici sedí a jak to tam chodí. Po půl hodince vyprávění se mohli ve sněmovně všichni vyfotit. Poté se  odebrali do restaurace, kde je čekalo občerstvení – chlebíček, štrůdl a kafíčko. Tam ještě paní Jana rozdávala zájemcům fotografii s podpisem. Senioři poděkovali za krásný prohlídkový den a rozloučili se.

Odebrali se ven a druhá polovina seniorů mohla zahájit tu samou prohlídku. Mezitím první polovina se šla projít a prohlédnout si Malostranské náměstí. V šestnáct hodin byl sraz na tom stejném místě, kde vystoupili. Autobus přijel v půl páté, senioři nastoupili a pan řidič Petr mohl vyjet směrem Karlovy Vary s jednou přestávkou. Senioři poděkovali paní Miladě za krásný nezapomenutelný zájezd a panu řidiči Petrovi, že je bezpečně odvezl do Karlových Varů.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.