Jihomoravská ČSSD vyzvala Sobotku, aby složil mandát

REKLAMA

Jihomoravští sociální demokraté vyzvali na své krajské konferenci v Břeclavi premiéra Bohuslava Sobotku k rezignaci na poslanecký mandát. Podle nich nese hlavní odpovědnost za volební debakl.  Pro rezignaci Sobotky hlasovalo 78 delegátů jihomoravské ČSSD, proti tomuto usnesení  bylo  jen 33, uvedl tajemník krajské ČSSD Michal Škerle.

Sobotka ani volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek do Břeclavi ani nedorazili. „Je to škoda, mohli mít zpětnou vazbu od členské základny ČSSD na jižní Moravě,“ vyjádřil se Michal Hašek.

K zásadní obměně vedení strany vyzvala nově zvolená krajská předsedkyně Naděžda Křemečková.Podle bývalého hejtmana Michala Haška cesta k tomu, aby lidé začali brát sociální demokracii vážně, spočívá v opravdovém restartu strany. „Nemůže to být tak, že se sejde sjezd, sní se řízek, odhlasují se nějaká usnesení a pojede se domů. Jsou tu konkrétní lidé, kteří nesou volební odpovědnost za výsledek ve volbách. Musíme se vrátit k našim programovým prioritám a měli by je představit lidé, kteří budou důvěryhodní,“ uvedl Micha Hašek a dodal, že v čele strany by měli stát noví lidé, a proto on sám do vedení nechce.

Sociální demokraté získali v parlamentních volbách jen necelých osm procent hlasů a míří z vlády do opozice.

https://www.facebook.com/politickejednohubky/videos/1511135848952489/

zdroj:ČT

Dosluhující premiér Bohuslav Sobotka nesloží mandát poslance. Sobotka to v sobotu vzkázal v reakci na výzvu členů jihomoravské ČSSD. Agentuře ČTK řekl, že se nenechá zastrašit.