Kraj nebude pořádat den pro rodiny s dětmi

REKLAMA

Někteří krajští zastupitelé popisují neuvěřitelné papalášství v režii  komunálních politiků, kteří pro vlastní PR udělají téměř cokoli. Problém je také v tom, že mnohé útraty jdou z veřejné kapsy občanů Karlovarského kraje.


Roztančený festival pro rodiny s dětmi nahradil hejtman Kulhánek vlastním sólem za více jak sedm set tisíc korun

 
(Karlovy Vary, 18. 8. 2021) – Mnozí si možná vzpomenou na Roztančený festival. Ten pořádal Karlovarský kraj v době Mezinárodního filmového festivalu ve Dvořákových sadech a lákal rodiny s dětmi a další lidi na pestrý program. Naposledy se Roztančený festival, na který přišly stovky a za celý den možná i tisíce lidí, konal před dvěma lety a byl zakončen koncertem Karlovarského symfonického orchestru a Miroslava Žbirky.
„Vzhledem k tomu, že se jednalo o akci spojenou s Mezinárodním filmovým festivalem, která měla zviditelnit Karlovarský kraj, byl vstup pro každého zdarma. Prezentovaly a prodávaly se tam naše regionální potraviny, zvali jsme k návštěvě atraktivních míst v našem kraji, točili jsme zmrzlinu a cukrovou vatu a zároveň jsme v rámci této akce představovali probíhající veřejné sbírky. Ty popisovaly příběhy lidí, kteří potřebují pomoci, a já osobně jsem byla mile překvapena, kolik lidí ochotně přispělo,“ popisuje Roztančený festival poslankyně Parlamentu a opoziční zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.
zdroj_facebook

Podle jejích dalších slov se časy změnily a tančit se letos ve Dvořákových sadech nebude. Podle současného hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka byl Roztančený festival podřadnou akcí bez úrovně. „Nenahradil ji ale jinou, dle vlastního názoru a přesvědčení, lepší akcí určenou široké veřejnosti. Místo akce pro lidi si za více jak sedm set tisíc korun zaplatil osobní propagaci v časopisu Forbes, který za Karlovarský kraj zorganizuje jakýsi workshop pro podnikatele s galavečeří a večírkem v GH Pupp. Zajímavostí celé akce je skutečnost, že vstupenka na tuto podivnou, velmi drahou akci, vyjde každého zájemce z řad podnikatelských subjektů na 490 tisíc korun,“ pokračuje opoziční zastupitelka s tím, že se vedení kraje v minulosti vždy snažilo, aby i občané kraje byli součástí filmového festivalu.

„Každý rok jsme pro ně bojovali o lístky do kina zdarma, zajistili jsme promítání festivalového filmu mimo Karlovy Vary, a to v Sokolově, Chebu, Chodově, Ostrově, Mariánských Lázních nebo v Kyselce. Kraj totiž na konto festivalu posílá osm milionů korun, a tak jsme za tyto peníze chtěli určitý prostor a něco, co přinese obyvatelům kraje užitek, zábavu a radost. Nyní vidíme, že za oněch osm milionů korun kraj získá je zmíněné promítání mimo Karlovy Vary a za dalších sedm set tisíc korun sólový tanec hejtmana Petra Kulhánka na večerním podnikatelském mejdanu,“ konstatuje Jana Mračková Vildumetzová a dodává: „I přesto ale všem přejeme, aby si festival užili a nabízíme volné vstupenky na jednotlivá filmová představení. Ty budeme čerpat na naše zastupitelské akreditace a rozdávat filmovým fandům z řad obyvatel kraje.“

zdroj: klub opozičních zastupitelů


Vytřihovánky z minula…

Hejtman jedno z nejchudších krajů v Čechách Petr Kulhánek se zviditelnil v časopisu Forbes, který píše o byznysu a miliardářích.

„Roční absence vyvolala obrovský hlad po filmech, čekám enormní zájem o projekce,“ prohlásil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Z úst stejného muže zaznělo, že ačkoli se změnil termín, v souvislosti s podporou města i kraje zůstalo vše při starém a oba subjekty vloží do festivalu jako dřív po osmi milionech korun.


Do veřejné šrajtofle sahal současný hejtman bez okolků jako primátor města Karlovy Vary dlouhých osm let a dokonce si neodpustil řadu kontraverzních výletů, například do Izraele.


Rozdělování veřejných peněz mezi spolustraníky hnutí KOA nebylo vždy tak transparentní, jak politik Kulhánek masivně v médiích prezentoval.


Tlačený terminál už dokulhal, Karlovy Vary ho dávno mají