13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Již třetí kabátek převlékl bývalý komunista Novotný ze Sokolova

REKLAMA

Původně komunista Novotný již po třetí převléká kabát, aby uchvátil krajské křeslo. Mnozí s Novotným přestali spolupracovat, jeho praktiky spíš představovali totalitní řízení stranických sekretariátů, než svobodnou a demokratickou diskusi.

V letech 1983 až 1989 byl členem KSČ. V listopadu 2008 byl zvolen hejtmanem Karlovarského kraje po pěti létech v ČSSD, kde působil aktivně v Sokolově.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval v Karlovarském kraji jako lídr a byl zvolen. Jelikož mu vnitrostranické usnesení zakazovalo souběh funkcí, měl si Novotný vybrat, ale překvapivě oznámil, že si ponechá obě funkce. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka jeho rozhodnutí označil za chybné a z pohledu členů i voličů ČSSD nepochopitelné.

V komunálních volbách v roce 2014 se pokoušel obhájit post zastupitele města Sokolova, ale už neuspěl, a v sokolovském zastupitelstvu tak po 12 letech skončil po totálním debaklu. Novotný tak musel unést i to, že jeho ambice a tahanice o funkce mu na úspěchu nepřidaly, ale naopak.

V polovině listopadu 2014 oznámil, že se vzdá funkce hejtmana Karlovarského kraje. Učinil tak na základě usnesení karlovarské okresní konference ČSSD, která jej vyzvala, aby se rozhodl pro jednu ze svých funkcí. Odešel a dočasně jej nahradila 1. náměstkyně hejtmana Eva Valjentová z KSČM.

Dnes je Novotný už ve třetím subjektu, Volba pro Karlovarský kraj (VOK). 

napsali jinde

autor:FB

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.