13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika – Nový Fojtov – Děpoltovice.

REKLAMA

Dne 7. března 2024 se sešlo na dolním nádraží v půl desáté dvacet čtyři turistů. Autobus přijel na zastávku číslo čtrnáct, který jezdí do Nejdku. Turisti nastoupili, zakoupili si jízdenku do Nového Fojtova. Po necelé hodince autobus zastavil v Novém Fojtově, kde turisti vystoupili a vydali se směrem na Děpoltovice.

Šli asi kilometr po silnici, až došli k cestě, kde už nebyla hlavní silnice, ale vedlejší. Po kilometru došli k penzionu SPA Pod Javory. Je to klidné místo. Dříve zde mělo ministerstvo spravedlnosti rekreační středisko. Dále pokračovali lesní cestou, až došli k Vitickému potoku. Ten protéká Děpoltovicemi až do Ohře.

Sluníčko jim občas svítilo na cestu. Přesto bylo počasí velmi studené. Asi po dvou kilometrech lesní cesty došli na hlavní silnici v Děpoltovicích. Je to malá obec, kde bydlí asi čtyři sta obyvatel. Zde mají kostel svatého Michaela Archanděla. Kostel byl postaven sedmnáctém století. Kolem kostela je krásně upravený hřbitov. Dále pokračovali, až došli na zastávku, kde polovina turistů odjela v půl druhé domů, jelikož přijel malý autobus a byl plný cestujících.

Devět turistek se rozhodlo, že zůstanou a pojedou dalším autobusem za hodinu. Ostatní nastoupili a odjeli domů. Turistky se došly podívat na bio farmu, která je soukromá, a provozuje ji pan Jiří Kubernát. Některá děvčata si zakoupila domácí bio jogurty a bio kefír.

Vrátila se zpět na zastávku a počkala na autobus. V obci Nový Fojtov mají krásně velikonočně vyzdobenou náves. Děvčatům přijel autobus ve tři deset, nastoupily a autobus s nimi odjel do Karlových Varů. V autobuse se rozhodly, že si zajdou ve Staré Roli do cukrárny Ondra na kafíčko. Tak učinily. Byla to pěkná poslední tečka tohoto dne.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.