Zemřela náměstkyně karlovarské hejtmanky

REKLAMA

Náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje Daniela Seifertová (ANO) zemřela v pondělí po těžké nemoci. Bylo jí 60 let. Seifertová byla radní pro oblast kultury a památkové péče. O úmrtí informovala mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

“Do poslední chvíle, pokud jí to zdravotní stav umožnil, vykonávala svou funkci, ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi v oblasti kultury i se všemi aktéry společenské a kulturní sféry pomáhala rozvíjet kulturní dění a zlepšovat situaci v oblasti správy památek v regionu,” uvedla mluvčí krajského úřadu. V poslední době se například věnovala přípravám na programech připomínajících 30. výročí takzvané sametové revoluce.

Soustrast vyjádřila hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Ačkoli se zastupitelé Karlovarského kraje sejdou na mimořádném jednání už v pondělí 11. listopadu, podle informací ČTK se volba náhradníka náměstkyně hejtmanky odehraje z pietních důvodů nejdříve na prosincovém zasedání krajského zastupitelstva.

Krajský úřad Karlovarského kraje vyvěsí před budovou A krajského úřadu v Karlových Varech černou vlajku a ve vestibulu zřídil pietní místo.

zdroj:seznam.cz