20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarská personální genocida

REKLAMA

Roky 2019 a 2020 budou zapsány v kronice města jako období největších politických čistek, které někteří zastupitelé města Karlovy Vary nazvali slovy

“ Personální genocida.“

Ano právě po nástupu politiků z hnutí Ano začali rozsáhlé personální čistky, které mohly být často i na místě, až na to, že nově obsazená místa opět zavání klientelismem. Někteří politici znali výherce několik týdnů před konáním výběrového řízení, a to se následně také potvrdilo.

Lidé věřili, že bude líp…

KLIENTELISMUS

Kamarádi a známí se opět dosazují na politickou objednávku i přes sliby hnutí ANO před volbami. Realita je ale daleko smutnější. Personální změny se více podobají náborovému řízení politických stran současné koalice.


 • Slibů plný pytel, ale že bude pokračovat klientelismus a předražené zakázky, o tom řeč vůbec nebyla.
 • Nevýhodné smlouvy, vysávající městskou pokladnu z dob ODS stále platí.
 • Policií obviněný náměstek z ODS rozhoduje dál o veřejných penězích.
 • Politici s plnou pusou slibů místo utahování opasků, chystají obrovské zadlužení města.
 • Osobní vazby na politiky, přes soukromé firmy a rodinné příslušní nejsou výjimkou i v nejvyšších patrech města

Nejspíš vše byla jen dobře vymyšlená kampaň, která splnila svůj účel a dokonale oblbla lidi. Nyní se realizují především osobní potřeby politiků a jejich známých pod heslem „Bude líp.“ Občan je samozřejmě v pořadí, pro něj zde politici pracují dnem i nocí. 

A jaký je výsledek úmorného snažení?

 • počet obyvatel v Karlových Varech i celém kraji stále klesá  
 • pracovní trh nenabízí pro středoškoláky a vysokoškoláky perspektivní a slušně zaplacené zaměstnání
 • obyvatelstvo patří dlouhodobě mezi nezadluženější v ČR
 • nejnižší průměrné platy v ČR jsou špatnou vizitkou pro politiky i potencionální investory
 • jedna z nejvyšších kriminalit v ČR už jen dokresluje jak se lidem zde žije 

Politici z hnutí ANO společně s ODS už předvádí realitu svého vládnutí čtvrtý rok v Karlovarském kraji, ale statistické údaje ukazují stále se zhoršující nejen demografická čísla. A to bude nejspíš ještě hůř. Lokální ekonomika závislá na kapitálu cizinců ochotných platit nehorázné ceny místní šlechtě za průměrné služby je v troskách.

Politická kampaň o tom jak bude líp se stále více vzdaluje od reality.

Jako protektorát na nepřátelském území.

Čtyři roky odpovědné, slušné a spravedlivé práce pro občany, to „papoušci“ všem slibovali, ale skutečnost spíš připomíná hltání válečné kořisti na dobitém území úplně pod jiným heslem, které by se úspěšně dalo interpretovat slovy : „Po nás potopa.“ Lidé se bojí, co nového jim politici připraví za překvapení zítra. Na městě vládne strach. Klesání počtu obyvatel v celém regionu pokračuje dál. A ozývají se hlasy o astronomickém zadlužení, které politici připravují.

„Dobré místo pro život,“ jako marketingový tahák pro důvěřivé voliče zabral.  

Moc, kterou „marketingoví žoldáci“ dostali od daňových poplatníků se rozhodli využít až na samotnou hranu zákona. Personální likvidace především dobře placených pracovních pozic manažerů městských společností a dosazování svých známých, spolustraníků a loajálních kamarádů je dnes běžnou praxí současných politiků, kteří urvali na čtyři roky politickou moc v Karlových Varech. Tak to to ještě nebylo. Téměř všechny městské společnosti prochází totální personální destrukcí.

Klientelismus asi nejhrubšího zrna v podobě dosazování svých kamarádů a stranických patolízalů dosáhl nového vrcholu.

Kromě politický obsazovaných dozorčích rad, přišli na řadu i nepolitičtí odborníci, kteří byli bez důvodů a bez výstrahy personálně popraveni často i za situace, kdy politici amorálně a lstivě za zády všech celou personální genocidu připravili. Personální čistky provedené zákeřným a bezcharakterním způsobem byly často utajovány a teprve až na zasedáních rady města byly vybraní lidé k personální likvidaci předhození k poslední exekuci, kterou bylo odvolání z funkce bez důvodu. Zde si členové hnutí ANO a ODS vypomohli většinou, aby mohlo být „dílo zkázy-karlovarské zabijačky“ dokonáno.

Karlovarská „férovka“ – hranice politické kultury se posouvají.

Dokonce se prosáklo na veřejnost, i několik týdnů před výběrovým řízením jméno vítězného kandidáta, který se následně v politické taškařici stal skutečně  tím  „transparentně vybraným odborníkem.“

Lidé si vybrali politiky, ze kterých jde doslova strach. Jejich nepředvidatelnost a zákeřnost otevřeně ukazuje, že si práci pro lidi, současní politici vyložili po svém.

Nikdo si nemůže být jistý, že ho bez důvodu druhý den politici nevyhodí na dlažbu a na jeho místo dosadí bez ostychu svého loajálního kamaráda. Už se potvrzují informace o nové Karlovarském řezníkovi, který má blízko k politikům a o jeho podílu na personální genocidě se s úspěchem nedá pochybovat.

A kdo jsou ti, co za zády všech tajně připravují a realizují bez příčiny personální čistky a pokoutně praktikují klientelismus zatím toho nejhrubšího zrna v historii  Karlových Varů?   

 1. Andrea Pfeffer Ferklová – hnutí ANO 2011 (fiktivní bydliště v Karlových Varech)
 2. Hana Žáková – hnutí ANO 2011 (fiktivní bydliště v Karlových Varech)
 3. Tomáš Trtek – hnutí ANO 2011 (rodák z Moravy)
 4. Martin Dušek – hnutí ANO 2011 (místní)
 5. Lubomír Kovář – hnutí ANO 2011 (
 6. Petr Bursík – ODS (místní – aktuálně trestně obviněný Policií ČR)
 7. Josef Kopfstein – hnutí Karlovaráci (místní) 
 8. Josef Marz – hnutí Karlovaráci (místní)
 9. Václav Skuhravý – hnutí Karlovaráci (přistěhovalý)

Tyto politiky platí občané Karlových Varů a jsou odpovědní za správu veřejných peněz a majetku občanů města.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.