Nechal jsem se vyškrtnout ze seznamu podporovatelů ANO

REKLAMA

Stanislav Bernard, úspěšný podnikatel se nechal vyškrtnout ze seznamu podporovatelů ANO.

„Impulsem bylo Čapí hnízdo. Když jsem viděl, jak pan Babiš nevysvětluje podstatu té kauzy a dal si to dohromady s tím, že je ministr financí a po ostatních vyžaduje přesnost a pořádek,” vysvětluje Stanislav Bernard v rozhovoru pro seznam.cz. Minulý rok se na jaře nechal vyškrtnout ze seznamu příznivců hnutí ANO  a vymazat na jejich webových stránkách.

Pětadvacet let je Stanislav Bernard, spolumajitel stejnojmenného pivovaru v Humpolci. Zničený pivovar předělal se svým společníkem Josefem Vávrou v prosperující podnik.

„Nejtěžší období pro nás začalo v půlce 90. let, kdy velké pivovary začaly uplácet hostinské, aby změnili značku piva,” uvedl  Bernard  k začáttům svého podnikání. Tahle zkušenost přivedla podnikatele k angažmá v Nadačním fondu proti korupci.

Bernard je dodnes zastupitelem za ODS v Humpolci, aktuálně tvrdí, že jej politika přestala zajímat. Loni na jaře se nechal vyškrtnout ze seznamu příznivců hnutí ANO na jejich webových stránkách.

Hlavním důvodem odchodu od podporovatelů hnutí ANO bylo to, jakým způsobem Babiš celou kauzu vysvětloval, Sám Babiš stále opakuje, že všichni lžou a kradou, ale sám přistižen při lži, fabuluje až do té míry, kdy se objevují v autentických rozhovorech z otevření Čapího hnízda, že je to jeho projekt, který sám vymyslel. Přitom Babiš ve sněmovně tvrdil, že o tom nic neví, že je to jeho dětí.

Za hranou je i Babišovo způsob likvidace politických konkurentů,která se nápadně podobá likvidace obchodní konkurence těmi nejméně vybíravými způsoby.

A za vyšetřování OLAF už odešlo z politiky několik lidí, stačilo pouhé předvolání na Policii a politici museli vysvětlovat a nebo odejít. I přes to, že Babiše dohnala jeho minulost, tak jak se zoufale snažil vše bagatelizovat a znevěrohodnit, vyšetřování jeho milionové kauzy s dotacemi na farmě Čapí hnízdo dál pokračuje.