13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Pomůžete Karlovi z Velké Hleďsebe získat lyži

Crest Communications Ostrava s. r. o.

REKLAMA

Hýbejte se – pomůžete Nezastavitelnému Karlovi z Velké Hleďsebe u Mariánských Lázní získat lyži

Mariánské lázně, 21. května 2018. Startuje 5. ročník Nezastavitelných – projektu, který letos rozdělí minimálně milion korun mezi 21 lidí se zdravotním postižením. Ti se prostřednictvím sportu chtějí vrátit zpět k aktivnímu stylu života. Jedním z nich je i Karel Danko, který skončil kvůli autonehodě na invalidním vozíku. Zůstává však věčným optimistou. Už v nemocnici si nechal na pokoj dovézt kamaráda, který jel, stejně jako Karel, na místě spolujezdce. Pomáhal mu dostat se z nejhoršího.

Karel si z projektu přeje získat novou lyži na monoski, protože ta stávající už je ve špatném stavu. Pro Karla je totiž sport velkým koníčkem. „Nic jsem si po autonehodě nepřál více než začít znovu lyžovat. Mám kamarády, se kterými jezdím na hory, a kteří se o mě při lyžování starají,“ říká vděčně Karel Danko, který se kromě lyžování ve volném čase také rád projede na handbiku a je celkově velmi aktivní. „Nejvíc je pro mě rodina, máme tři kluky. Hodně mě baví zahrada a psi. Pořád potřebuji mít co dělat,“ dodává Karel, který pracuje jako asistent pobočky v realitní společnosti.

Smyslem projektu Nezastavitelní je motivovat zdravé lidi k tomu, aby sportovali, a tím pomohli handicapovaným. Pomoci přitom může úplně každý a princip je velmi jednoduchý. Stejně jako v minulých ročnících bude po turisticky exponovaných místech Česka a Slovenska v létě putovat speciální Birell brána. Za každého, kdo projde bránou, dá Birell prostředky na nákup sportovního vybavení pro handicapované.

„Nejčastějším letošním přáním jsou handbiky a elektrokola. Nezastavitelným, ale k pravidelným sportovním aktivitám pomohou i goalballové míče, sportovní vozík na ragby či pingpongový stůl. Je skvělé vidět, že lidé se chtějí hýbat a žít aktivně i přes svůj handicap, a to v každém věku. Nejmladšímu finalistovi letošních Nezastavitelných je 20 let a nejstaršímu 54,“ říká o letošních Nezastavitelných ambasador projektu Jiří Ježek.

Z dalších speciálních sportovních potřeb projekt letos handicapovaným rozdá například městské kolo holandského typu, skibob se třemi lyžemi, lehokolo či teleskopickou sedlovku ke kolu. Mezi letošními Nezastavitelnými jsou lidé na vozíčku, s vrozenými vadami, ale i nevidomí nebo lidé, kteří přišli o končetiny v důsledku úrazu či vážné nemoci.

Projekt Nezastavitelní už pomohl 38 handicapovaným lidem v České republice a na Slovensku. Díky speciálním sportovním pomůckám v hodnotě téměř tři a půl milionu korun se tak mohli vrátit k aktivnímu stylu života. Během uplynulých čtyř ročníků se do projektu zapojily statisíce lidí.

Karlovi Dankovi můžete k získání lyže na některé ze zastávek speciální Birell brány na pomoc Nezastavitelným, která bude rozmístěná postupně na celkem šesti atraktivních místech České republiky. Pomoci můžete také přispěním na Konto Bariéry nebo zakoupením dárku z e-shopu projektu Nezastavitelní. Více o projektu na www.nezastavitelni.cz.

zdroj :  Crest Communications Ostrava s. r. o.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.