Na horách na západě Čech dnes ráno mrzlo, silnice mohou klouzat

REKLAMA

Silnice ve vyšších polohách Krušných hor a Šumavy by dnes dopoledne mohly klouzat. Teploty v noci klesly pod nulu a na mnoha místech se srážky měnily ve sněhové. Silničáři v noci silnice solili, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Sníh zůstává na silnicích například v okolí Božího Daru, kde bylo ráno okolo minus tří stupňů Celsia. Podobně i na Šumavě jsou silnice po chemickém ošetření sjízdné s opatrností. Nad ránem tam navíc sněžilo nebo v nižších polohách padal déšť se sněhem.

Podle předpovědi meteorologů by teploty okolo nuly a sněhové přeháňky měly trvat i přes den. V noci na pondělí se má opět ochladit.

V nejvyšších polohách Olomouckého kraje místy sněžilo

Čerstvý poprašek sněhu pokryl dnes nad ránem silnice v nejvyšších částech Olomouckého kraje. Silničáři zasahovali na cestách vedoucích přes Červenohorské sedlo a Vidly. Silnice v ostatních částech kraje jsou i přes očekávané sněhové přeháňky holé a sjízdné. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Na Jesenicku vyráželi správci cest do terénu nad ránem, solili silnici přes sedlo i Vidly. “Sněžil poprašek, nahoře byly silnice ujeté. V regionu je nyní už jasno nebo polojasno a teploty se pohybují kolem minus dvou stupňů,” řekl dnes ČTK dispečer jesenické správy silnic. Na sedlo se vydávali z druhé strany také silničáři Šumperska, vozovka je tam podle nich nyní holá a suchá po chemickém posypu.

V ostatních částech kraje jsou vozovky holé a suché, viditelnost je místy snížena mlhou

Autor: ČTK
www.ctk.cz