14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Když šest trafikantů řídí dva zaměstnance

REKLAMA

Výsledky toho, když  politici z ANO a ODS řídí firmu.

Není to tak dlouho, co novináři včele s redaktorkou I.K. z Karlových Varů pečlivě hlídali transparentnost a hospodaření s veřejnými prostředky. Často se zveřejňovaly informace o tom, kolik a za co politici utrácí veřejné peníze Karlových Varů. Ale to je zřejmě minulostí.

Ostré oko žurnalistů se nevyhýbalo ani městským společnostem.

Například městská společnost KV City, která byla v minulosti terčem mnoha útoků na hospodaření i personální obsazení.

To, že společnost pod vedením hnutí ANO minulý rok utratila nevyšší částku za Vánoční trhy, která se přiblížila dvojnásobku oproti minulým letům hojně kritizovaným v médiích, je jen pouhá epizoda.

Společnost řídí politický jednatel Milan Žemlička (ANO). Na řídících pozicích jsou další tři členové ODS, dokonce i manželský pár z ODS. Aby se vše vyvážilo, tak další THP pracovník je opět nominován za hnutí ANO a dokonce je bývalým spolupracovníkem primátorky Ferklové, opět za hnutí ANO.

Když si spočítáme, že v obchodní společnosti došlo v minulém roce k personálnímu zemětřesení a konečně vše řídí ti, co hlasitě vykřikují, že stát budou řídit jako firmu, tak by se očekávalo, že nebudou propouštět dělníky, sekáče trávy a údržbáře.

Současná bilance personálního obsazení je zoufalejší, než by se očekávalo.

Šest THP pracovníků řídí dva údržbáře.  Vysokoškolsky vzdělaní  zaměstnanci po nástupu hnutí ANO byli ze společnosti odejiti a  a noví byli bez výběrových řízení přímo mocensky dosazeni podle politického klíče, což přímo potvrdili politici i na jednání zastupitelstva v Karlových Varech. To znamená, že hlavním kritériem pro přijetí do zaměstnání, u některých zaměstnanců byla především  jejich stranická knížka, nebo odpovídající politická angažovanost.


Myslíte si, že skandální pravda byla místními medii zveřejněna?


Myslíte si, že skandální pravda byla místními medii zveřejněna?

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.