Klsák korunoval sám sebe jinou replikou než objednal

REKLAMA

Jeden z  důležitých prvků oslav 700. výročí narození Karla IV.. Korunu vyrobilo Barrandov Studio v Praze svatováclavskou korunu  a je dílem cizeléra Michaela Fabrice včetně autorských práv.

Klsák nechal vyrobit korunu z leštěného plechu za více než 17 tisíc korun.

„Není originálem, ale je vyrobena jako částečná replika svatováclavské koruny, v níž je i osobní vklad pana Fabrice. V minulosti prý už něco podobného dělal a využil i této zkušenosti,“ uvedl primátorův náměstek pro kulturu Jiří Klsák(KOA), který si už také korunu jako jediný radní vyzkoušel.

Repliku svatováclavské koruny má Klsák tajně od čtvrtka schovánu ve své kanceláři na magistrátu. Pečlivě to tajil, aby se mohl pochlubit  jako první.

Štěpán Doležal jako diskutující k článku Mladé fronty dnes ale uvedl : ,, No pěkné, akorát to není replika svatováclavské koruny jak tvrdí článek, ale replika koruny římskoněmeckých králů (neplést s korunou císařskou)

Po skutečném prověření naše redakce zjistila z veřejně dostupných zdrojů, že Klsákovi zhotovitelé z barandovských ateliérů ho asi napálili, protože  toto je skutečně replika koruny římskoněmeckých králů a nikoliv svatováclavská koruna, nebo se jen Klsák přeřekl na tiskové konferenci, kterou uspořádal.

Klsák se hodlá předvést  jako Karel IV. i při letošních oslavách, dokonce už si vybral i čtyři manželky, které Karel IV. měl z řad ochotných a věrných úřednic Magistrátu, jen to ještě prý nemá schváleno vedením. Sand mu manželky primátor nebo některý z náměstků nepřebere.

Video Mladá fronta Dnes ze sebekorunovace Klsáka zde