25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Odvolejte ministra Vojtěcha

REKLAMA

Marketingový „KEN“ bez praxe a zkušeností i přes pomoc odborníků nezvládl situaci.

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) vyzval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odvolal ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Nahradit by ho měl Vojtěchův náměstek a předseda Ústředního krizového štábu. Babiš řekl, že nyní na to není vhodná chvíle.

Ministerstvo zdravotnictví zcela selhává při rozdělování zdravotnického materiálu z Číny na ochranu před koronavirem, uvedl Netolický na svém FB.

Kraje ministra zdravotnictví kritizují v souvislosti s distribucí a nákupy ochranných pomůcek.

„Pane premiére, prosím. Jediný, kdo v této zemi je schopen řídit tuto krizovou situaci, jen pan náměstek Prymula. Je podle mě na čase, aby řídil celý resort. Omlouvám se za emoce, ale takto to již nejde,“ uvedl Netolický.

Podle Andreje Babiše ale není na výměnu ministra zdravotnictví vhodná chvíle. Na výzvu hejtmana uvedl, že není na místě.

Babiš se za Vojtěcha postavil s tím, že po rouškách a dalších pomůckách je ve světě obrovská poptávka. Ani hejtmani se svými nákupy často nepochodili, připomenul.

Reálně už řídí resort zdravotnictví zkušený odborník náměstek Roman Prymula s odpovídající praxí a odborností, který je šéfem krizového štábu.  Ministr zdravotnictví „KEN“ s nulovou praxí a zkušenostmi už v médiích vůbec nevystupuje.

Pravděpodobně svého marketingového „KENA“ hnutí stáhlo z vystupování do médií.

Je jasné, že „KEN“ už mediálně dohrál.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.