Koalice má dojednat zrušení letecké školy

REKLAMA

Karlovy Vary – Diskusi karlovarských zastupitelů na téma letecké školy na letišti Karlovy Vary rozpoutal zastupitel Kulhánek (KOA), který  vyjmenoval několik možných problémů projektu, například starty cvičných letadel nad lázeňským územím či sporný ekonomický přínos.

„Je to škola. Nevěřím, že bude dodržovat nějaké koridory vzletu a příletu, neboť se jedná o žáky. Zavane vítr, okamžitě budou létat nad obydlenými částmi. Podobně si nejsem jist, že garantují nějaký omezený počet vzletů a příletů,“ uvedl uvolněný radní pro kulturu März (Karlovaráci), který Kulhánkovo usnesení ještě vylepšil.

Zastupitelé nové koalici dali úkol jednat s Karlovarským Krajem o odstoupení záměru  provozování školy, právě na vylepšený návrh Märze, který se vydal jako uvolněný radní  na dráhu profesionálního politika.

Primátorka ale překvapivě většinový názor karlovarského zastupitelstva nesdílí. „Je to o tom, že Karlovarský kraj dostatečně nejednal s veřejností. Kdyby jednal, nemusela by vzniknout petice,“ uvedla  Andrea Pfeffer Ferklová (ANO 2011).

Protřelý opozičník Kulhánek

Karlovarská politika je pěkně ostrá. Protřelému politikovi Kulhánkovi se podařilo hned při ustavujícím zastupitelstvu vrazit do mladé koalice první klín a ještě si jízlivě dobíral novou koalici, když chtěl, aby se do usnesení doplnilo Letiště Karlovy Vary z důvodu, aby to nebylo možné zaměnit s Příbramí nebo s Českými Budějovicemi, kde letecká škola podle jeho slov neuspěla. Z čeho pramení Kulhánkovo předjímání podrazáctví, ví asi nejlépe on sám možná z doby, kdy se držel zuby, nehty dlouhých  osm let  v primátorském křesle, doslova za každou cenu. Možná by se dalo aplikovat podle politikova gusta i staré České přísloví : ,,Zloděj volá chyťte zloděje.”

Dá se očekávat, že koalice na Karlovarském kraji a v Karlových Varech vedená v obou případech hnutím ANO 2011 společnou řeč najdou i přes rebelující koaliční i opoziční zastupitele. Na prosazení mají od voličů hlasů opravdu dost.

Naší redakci se podařilo zjistit, že v pozadí petice není jen Kulhánek a März, ale i Klsák ( opět z KOA), který se často právě petičních akcí osobně účastnil i v minulosti a sám o sobě veřejně prohlašoval, že je sám rebel.

zdroj:mmkv.cz