13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Korunové dluhopisy, podáno už 25 trestních oznámení

KVListy

REKLAMA

Kvůli kauze korunových dluhopisů premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v květnu odvolal z funkce tehdejšího ministra financí Andreje Babiše (ANO). Babiš korunové

Karlovarské listy-premiér ČR,Sobotka, archiv

dluhopisy v minulosti koupil v objemu téměř 1,5 miliardy korun od společnosti Agrofert, kterou vlastnil. Vzhledem k podmínkám v zákoně nepodléhal úrokový výnos těchto dluhopisů zdanění. Na Babiše bylo i podáno trestní oznámení kvůli možnému krácení daně.

Ze zprávy dále vyplývá, že správa zatím ukončila 17 kontrol u 13 firem. „Důvodem nízkého počtu ukončených daňových kontrol je ve většině případů krátký časový úsek od jejich zahájení a složitost prověřované problematiky,“ uvádí materiál.

Kvůli kauze korunových dluhopisů premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v květnu odvolal z funkce tehdejšího ministra financí Andreje Babiše (ANO). Babiš korunové dluhopisy v minulosti koupil v objemu téměř 1,5 miliardy korun od společnosti Agrofert, kterou vlastnil.

Vzhledem k podmínkám v zákoně nepodléhal úrokový výnos těchto dluhopisů zdanění. Na Babiše bylo i podáno trestní oznámení kvůli možnému krácení daně.

,,Vzpomenete si ještě, jak se A. Babiš urputně bránil kontrole firemních korunových dluhopisů a jak jsme k tomu museli Ministerstvo financí doslova donutit?

První výsledky, které zveřejnila daňová správa ukazují, že jsme se trefili do černého!

Kvůli korunovým dluhopisům daňová správa dala už 25 trestních oznámení a firmy samy raději podaly 34 dodatečných daňových přiznání. A to byla zatím zkontrolována jen menší část. Už teď je ale jasné, že v souvislosti s vydáváním firemních korunových dluhopisů docházelo k daňovým unikům a A. Babiš bránil dlouhou dobu tomu, aby se to prošetřilo. Proč? To nikdy nevysvětlil…,“uvedl premiér ČR Bohuslav Sobotka uvedl na profilu svého facebooku..

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.