22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kulhánek chce opravovat nové stavby

Jen za předprojektovou přípravu chce Kulhánek zaplatit z peněz občanů Karlovarského kraje 2 miliony korun. Pak bude teprve projekt a další a další veřejné peníze. Relativně po drobných se postupně dá utratit doslova balík a s tím má karlovarský politik dlouholeté zkušenosti. Například koncesní řízení na Alžbětiny lázně, kde se utratilo okolo deseti miliónů, nebude realizováno vůbec nic. Pro ilustraci za takové peníze mohla být například nová střecha, ale zůstaly jen papíry v šuplíku, které už ani nejsou použitelné.
REKLAMA

Komplexní výstavba Úřadu Karlovarského kraje byla dokončena teprve před dvěma desítkami let a ještě nedávno bylo mnohé ještě v záruce, ale novému hejtmanovi Kulhánkovi (STAN, KOA, VPM Cheb, TOP09 a dalšího politického angažmá podle toho jak se hodí) asi budova nevyhovuje.

Před několika týdny  politik Kulhánek zveřejnil, že chce objekt, splňující parametry administrativní budovy 21. století.
Jen za předprojektovou přípravu chce Kulhánek zaplatit z peněz občanů Karlovarského kraje 2 miliony korun. Pak bude teprve projekt a další a další veřejné peníze. Relativně po drobných se postupně dá utratit doslova balík a s tím má karlovarský politik dlouholeté zkušenosti.
Například koncesní řízení na Alžbětiny lázně, kde se utratilo okolo deseti miliónů, nebude realizováno vůbec nic. Pro ilustraci za takové peníze mohla být například nová střecha, ale zůstaly jen papíry v šuplíku, které už ani nejsou použitelné.

Je snad nejdůležitější pro strukturálně postižený kraj v době ekonomického holokaustu lázeňství, nová klícka pro úředníky a krajské politiky to, co skutečně Karlovarský kraj a jeho občané nezbytně potřebují?


Dlouhodobě zanedbávaný městský majetek a infrastruktura v Karlových Varech, kde Kulhánek osm let rozdělovat veřejné peníze jsou v troskách. Přitom  projektů do šuplíku se nadělala celá řada. Asi nejznámější nesmysl byla studie za milión pro kamarády, bez výběrového řízení na integrovaný dopravní terminál, který už město má od doby socialismu.   Nové vedení si muselo na opravy vzít úvěr blížící se jedné miliardě, aby nemusely být v Karlových Varech uzavírány mosty, protože jejich stav by neumožňoval jejich další užívání.
Bude se opakovat na kraji rozdávání veřejných peněz kamarádům za dech beroucí projekty jako v Karlových Varech?

Opravy jsou nutné z důvodů nevyhovujícího technického stavu, hygienických standardů a technických norem. Záměr obsahuje zpracování stavebně technického průzkumu, energetické studie a zároveň definuje všechny možnosti automatizace a chytrá řešení budovy.

„Tento objekt slouží již 20 let, a to bez jakýchkoliv zásahů. Není proto divu, že řada konstrukčních prvků a částí se blíží hranici životnosti. Budova nevyhovuje současným nárokům nejen na pracovní prostředí, ale také těm technickým. Rekonstrukci budovy B považujeme za pilotní projekt, který by vytvořil energeticky šetrný objekt, jenž splňuje veškeré parametry pro administrativní budovu 21. století. Řešili jsme například možnosti nakládání s teplem a jeho rekuperaci, použití fotovoltaických článků, změnu intenzity osvětlení v závislosti na denním světle a další technologie,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Za předprojektovou přípravu plánuje kraj zaplatit 2 miliony korun. Stavebně technický průzkum začne na podzim letošního roku. Projektová dokumentace by měla být zpracována v roce 2023, kdy bude zahájena samotná realizace rekonstrukce. Předpokládané náklady budou známy na základě zpracovaných dokumentací a rozpočtu stavebních prací.

zdroj : Parlamentní listy


JO, JO…

Kalibr mediálního hrubého zrna už ve Varech všichni dobře znají.

V minulosti se politik Kulhánek  jako primátor Karlových Varů proslavil i tím, že projekční zakázky často získávali jeho straničtí kolegové a jejich rodinní příslušníci, a to bez výběrových řízení.

Tak funguje Karlovarská občanská alternativa (KOA), která v minulosti až zajíkavě kritizovala politiky za netransparentnost a korupční praktiky.

Ale o tom „investigativní karlovarští novináři“ vždy zarytě mlčeli a s noblesou přehlíželi další rozkulhané kotrmelce, které dnes město s navoněnou bídou musí neuvěřitelně draze splácet.

Kulhánek je také ten, kdo nebyl schopen opravit Císařské lázně a další historické památky za dlouhých osm let, které mu voliči v Karlových Varech dali jako nikomu před tím. Dnes se město zaživa doslova rozpadá. Často to byli právě koaliční partneři, kteří mnohé odpracovali, aby se jejich peřím Kulhánek následně a hlasitě přispěchal jako první pochlubit v zádech se spřízněnými médii, pod rouškou hlídačů „demokracie, svobody a transparentnosti“, kterou se vždy bez ostychu  všichni zaštiťovali. Jako bývalý novinář si kolegy z branže dokázal nejspíš omotat kolem prstu, možná i proto se o jeho četných přešlapech nikdy mnoho veřejně nepsalo.

Dodnes  je téměř zvykem, že Kulhánek se skloňuje především v superlativech, na ostatní se vždy vylije již předem přichystaný tradiční kýbl plný hnoje, aby se vše mediálně vyvážilo.


Asi nesmutnější je to, že současný hejtman Kulhánek byl jako politik z místního uskupení politických amatérů (KOA) s výborným PR v lokálních mediích, pro získávání dotací z národních zdrojů na skutečně realizovatelné projekty, vždy jen outsider, který nikdy neměj politické partnery na klíčových ministerstvech, která krajským městům a krajům významně pomáhala. Zatím, co všichni budovali důležitou infrastrukturu pro místní rozvoj a zlepšovali kvalitu života svých občanů a rozvíjeli přirozený potenciál, tak místní „hochštapler“ se aktivně podílel na tom,  jak se Karlovy Vary osm let propadaly mezi nejhorší z nejhorších, a to doslova ve všech oblastech. Oblouznění voliči z místních médií stále volí Kulhánka, bez smyslu pro budoucnost ekonomickou diversifikaci rizik a realistickou prosperitu. Zdali bude dlouholetá práce, která byla završena zápisem na seznam Unesco novým motorem, který zvedne nejhorší kraj České republiky v mnoha směrech alespoň z posledních příček je přáním mnoha lidí a podnikatelů, kteří dnes svými smlouvami na úvěry mohou dláždit ulice celého města.

Za řekou Ohře, kde žijí místní obyvatelé Karlových Varů se už řadu let potichu formuje unikátní ghetto, kde žije vykázaná majorita,  podnikatelskou minoritou žijící mimo realitu, v izolaci lázeňské noblesy a navoněné bídy. Zde se pomalu, ale jistě rozrůstají mladí karlovarští bezdomovci. Tady politici soustřeďují sociální ubytování, jako další bonus pro růst potenciálu kriminality všeho druhu a výrazně zhoršují mnoha lidem jednu z nejnuznější kvality života v Čechách. U občanů žijících mimo rekreační a historickou část města mají politici za nesplněné sliby už takovou sekyru, že by ji nesplatili ani do konce života. 


„ROZKULHÁME KARLOVARSKÝ KRAJ“

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.