25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Nemocnice po vládě „Anopolitiků z Bude líp a ODS“

REKLAMA

Hospodářské výsledky Karlovarské krajské nemocnice vykazovaly v roce 2016 ztrátu 40 milionů korun, v roce  2018 okolo 105 milionů.

facebook – zdravotnictví v rukou ODS

„Vzhledem k tomu, že nemocnice skončila ztrátou 105 milionů korun, není to nic překvapivého, čekali jsme to. Mimo jiné i studie firmy Deloitte, kterou jsme si nechali zpracovat na ekonomiku nemocnice, hovoří o tom, že nemocnice bude ve ztrátách. V tuto chvíli jediné řešení je, dát tam peníze z krajského rozpočtu. V jakém objemu, o tom budeme ještě dále jednat, vzhledem tedy k tomu, jaké jsou možnosti krajského rozpočtu. Ale naším prvořadým úkolem je zabezpečit péči pro občany Karlovarského kraje – bezpečnou a dostupnou, a to samozřejmě budeme naplňovat do posledního písmenka,“ slíbil krajský radní pro zdravotnictví Jan Bureš.

Na Burešovi z ODS je úsměvné jak před volbami mluvil, protože výsledky jeho „poctivé práce“ k prosperitě krajského zdravotnictví rozhodně nevedou. Ale naopak, to co říká senátor Horník je megaprůšvih, který se politici snaží jen rafinovaně maskovat a zakrývat skutečné hospodářské výsledky před občany Karlovarského kraje. Mediální mlčení svědčí o tom, že bude dobré zveřejnit informace, které politici nezajistili včas do obchodního rejstříku i přes to, že je včas obdrželi.


Karlovarská krajská nemocnice má dvě nové posily v boji s covidem- -19. Získala nový mobilní rentgen a bodypletismograf. Přístroje za téměř čtyři miliony korun zakoupila nemocnice z kapitálového vkladu, který přímo do akciovky Karlovarského kraje, rychle nasypali politici, a to v rámci zrychleného řízení během nouzového stavu.


Sliby politiků, kteří ponechali Karlovarskou krajskou nemocnici celé volební období v dluzích a sledovali, jak každoročně dluhy skokově narůstají včetně dluhové služby v budoucnu výrazně zhorší již katastrofální ekonomickou situaci, která systémově vede veřejnou společnost na pokraj existence. Základní ekonomické údaje přitom řadu  let ukazují, že bez systémových změn, nebo pravidelného dotování se stav bude stále zhoršovat, ale to by politici museli vážné problémy skutečně řešit a ne se populisticky chlubit úsporami v krajském rozpočtu a přitom mít stoprocentně vlastněné firmy v šílených dluzích, které nejsou na první pohled vidět, ale o to více jsou nebezpečné.


Karlovarští novináři spí nebo bdí?

karlovarsky.denik.cz

Kde jsou hrdinové a bojovníci za pravdu?


Jediný politik, který se nebojí veřejně nazývat věci pravými jmény a nestrká pokrytecky hlavu do písku je senátor, krajský zastupitel a starosta Božího Daru Jan Horník.

Kdy věřitelé zaklepou na dveře Karlovarského kraje asi mnozí netuší, ale někteří zasvěcení určitě vědí víc…

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.