22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Rozhazovačný Kulhánek štěpí koalici

Ale názor politiků v Karlových Varech je zcela odlišný. Podle radních města stále trvá velké riziko nesplnění dotačních podmínek a vracení mnohasetmilionové dotace, proto jako zástupci města nechtějí u těchto problémů nijak rozdavačnému Kulhánkovi asistovat.

KVListy

REKLAMA
Bývalý novinář a dnešní hejtman Petr Kulhánek už pokukuje po senátorském křesle. V Karlových Varech jako politik rozděloval občany za pomocí mediálních triků a desítek petic takovým způsobem, že každý jeho politický partner při následných volbách už do zastupitelstva neprošel. Štěpení politických sil a vytěžení maxima pro své politické vazaly šlo Kulhánkovi za pomocí mediální kliky a novinářské průpravy vždy velmi dobře. Po Kulhánkovo nástupu a ovládnutí politické moci z karlovarského zastupitelstva úplně zmizely TOP 09, STAN, O co jim jde, ALTERNATIVA a další subjekty, které „rozkulhaná mediální klika“ uvrhla do zapomnění. I přes to, že to často byly právě tato hnutí a strany, které dávaly politická témata, jež Kulhánek jako svá vlastní veřejně papouškoval a důkladně medializoval.

Největší političtí vazalové pro hnutí KOA jsou v Karlovarském symfonickém orchestru, který Kulhánek agresivně zpolitizoval a dnes jsou i profesionální hudebníci angažovaní v rozkulhané politické hře hnutí KOA o místní trůny. Nehospodárné s neefektivní kroky, které Kulhánek činí pod rouškou „obecného blaha“ s mnoha přídomky dobrého řečníka už přestávají tolerovat i jeho političtí partneři, kteří navíc za poslední rok přichází o mediální prostor prezentovat svůj politický program, který Kulhánkova marketingová klika zcela překrývá svými sice planými, ale rádoby aktuálními tématy, kterými plní stránky místních plátků pomocí spřízněných redaktorů s kalným žaludkem, co něco vydrží.

Těch desítek nesmyslných bohatě medializovaných projektů, které se nikdy v Karlových Varech nereslizovalo a přitom posloužilo v minulosti mnohokrát jako klam pracovitosti, kterou i prezident Miloš Zeman prokoukl a nazval jen leností.

Z falešně znějící hry, jak opět nasypat malému lázeňskému orchestru stovky miliónů ze společných peněz couvá i město Karlovy Vary, kde jsou všichni obyvatelé zatížení veřejným dluhem do roku 2035.

„Memorandum bylo uzavřeno v dobré víře a snaze pomoci orchestru i samotným Císařským lázním. Nicméně za současných podmínek, kdy dochází ke změně postupu prací, máme obavy z možných problémů. V momentě, kdy nové vedení kraje začalo měnit projekt celé rekonstrukce této památky a začalo se zasahovat do schváleného harmonogramu prací, je lepší nechat kraj, ať si vše vyřeší po své linii, a memorandum ukončit,“ uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

I přes to chtějí politici v Karlových Varů poslat Kulhánkovi 100 miliónů za tak hazardní věc.
Kulhánek se snaží vše odůvodnit svou vlastní, směšnou mediální konstrukcí. Podle jeho výkladu město Karlovy Vary na vestavbu sálu chtělo využít dotace, ale investice do sálu, který bude uvnitř budovy, jež je v majetku kraje, a tak by byla komplikovaná.

Ale názor politiků v Karlových Varech je zcela odlišný. Podle radních města stále trvá velké riziko nesplnění dotačních podmínek a vracení mnohasetmilionové dotace, proto jako zástupci města nechtějí u těchto problémů nijak rozdavačnému Kulhánkovi asistovat.

Záhadou je, že místní media nepíší o tom, že v minulosti Kulhánek v souvislosti s nakládáním s veřejnými prostředky sklidil řadu výslechů na policii, kde musel opakovaně vysvětlovat orgánům činným v trestním řízení skutky, za něž čelil několika trestním oznámením dokonce i od bývalých koaličních parterů, kteří ho velmi dobře znají.

Je fakt, že rozdělování veřejných peněz všech občanů politickým vazalům, kamarádům a vybraným skupinám, tradičně bez výběrových řízení nad rámec stanovených pravidel nemusí být vždy trestné a hejtman Kulhánek se brzy může stát všemi obdivovaným senátorem, který vysadí ze sedla všemi oblíbeného a slušného Jana Horníka. A to už příští rok.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.