Kritika Babiše nefunguje! Na světlo vyplula vnitrostranická analýza ČSSD

REKLAMA

ČSSD si nechala zpracovat analýzu svého volebního hororu. Proč strana, která kdysi dosahovala zisku přes 30 procent hlasů voličů, nezískala v roce 2017 ani osm procent? Vyděsila své vlastní voliče.

Sociální demokraté budou mít v únoru mimořádný sjezd, na kterém si zvolí nové vedení a pokusí se o celkový restart. Jenže aby se to podařilo, musí si strana vyhodnotit, proč v letošních volbách dopadla hůř než pověstní sedláci v bitvě u Chlumce a příště se podobných chyb vystříhat. V čem tedy udělali sociální demokraté chybu vůbec největší? Podle analýzy, kterou si strana nechala zpracovat, přestala být ČSSD srozumitelná a nezvládla komunikaci s voliči. Co se však skrývá za touto obecnou frází?

„Poslední dobou představitelé strany vzývali příchod nové průmyslové éry, kdy velký díl práce převezmou stroje. Chválili, že ubude špatně placených pozic. Tradiční voliči sociálních demokratů ale radost z vyhlídek nesdílejí. Naopak je děsí, co si počnou ve světě profesionálních techniků,“ citují z analýzy Lidové noviny.

Ale je po volbách, řeklo by se, že nastal čas otočit list a postavit stranu znovu na nohy. Jenže s kým? Problém strany dnes spočívá mimo jiné i v tom, že do Poslanecké sněmovny se dostali jen všem dobře známí politici – Lubomír Zaorálek, Bohuslav Sobotka a další matadoři, kteří nesou odpovědnost za tvrdý pád strany. Sociálním demokratům scházejí nové osobnosti, které by dokázaly přilákat voliče.

zdroj : Parlamentnilisty. cz