Fake news on-line na karlovarském zastupitelstvu – pokračování

REKLAMA

Karlovy Vary – Rozjitřený dopis zastupitele města za Pirátskou stranu Jindřicha Čermáka (PIRÁTI), který napadá redakci zpravodajského webu karlovarkelisty.cz popsal křivdu pirátské zastupitelky Barbory Hradečné.  Podle Čermáka se v článku “Fake news karlovarské zastupitelky v přímém přenosu” uvádí nepravdivé informace o pirátské facebookové pátračce po stržené pergole na adresu zastupitelky Barbory Hradečné. Pergola o níž zastupitelé neměli přesné informace byla odstraněna koncem minulého roku z koupaliště Rolava. Z celé věci je zřejmé, že ani na jednání zastupitelstva nemusí být zdaleka pravda to, co politici veřejně říkají.

Po té, co náměstek primátorky Petr Bursík (ODS) zastupitelku Hradečnou (PIRÁTI) pohotově opravil, že se nejedná o pergolu původní, nýbrž o novou se opět rozjela pirátská pátračka. Čermák připustil, že to je riziko facebooku, ale tím “fake news” neskočilo.

Piráti nelenili a vypravili se do areálu Správy lázeňských lesů do Březové, kde se potvrdilo to, že fake news v přímém přenosu pohotově vypustil právě náměstek primátorky Bursík a nikoliv opoziční zastupitelka Hradečná, která poskytla zastupitelům správnou informaci.

A jak se politici z fake news vypořádali

Slečno zastupitelko Hradečná, je pravda,

  1. že jste před volbami uvedla nepravdivou informaci na webu pirátů o svém zaměstnání

  2. že jste následně po zastupitelstvu města byla osobně za PO SLL na pile v Březové

  3. že Vám napsal p.Bursík, po té co uvedl nepravdivé informace na ZM, kde uznal, že neměl pravdu o tom, že na PO SLL je pouze nová pergola a potvrdil Vaše slova na ZM?

Dobrý den, děkuji za možnost se vyjádřit k tématu pergoly :

  1. je irelevantní vzhledem k tématu, které se řeší  

  2. ano, byla jsem se osobně podívat v areálu Lázeňských lesů v Březové, kde se skutečně nachází rozložená původní pergola z areálu Rolava (viz přiložená fota)

  3. pan Ing. Bursík reagoval na post na facebooku, viz přiložený printscreen (možno si ověřit na fb Piráti Karlovy Vary), což vnímám jako snahu o omluvu a tím považuji tuto věc za vyřízenou.

Citace náměstka primátorky Petra Bursíka (ODS), který uvedl, že paní Hradečná na facebooku vypátrala pergolu novou, ale  stará se ztratila je dalším krokem, který veřejnosti na důvěryhodnosti  v politiky mnoho nepřidá.

Černá skvrna krom aktivního náměstka ale ulpěla také na tričku karlovarských Pirátů.

Pro zastupitelku Hradečnou je irelevantní vzhledem k tématu, které se řeší  otázka na zveřejněnou informaci o tom že v předvolební  kampani uvedla smyšlenou informaci na webu pirátů o svém zaměstnání. Evidentně se zastupitelka Hradečná k nepravdivým výrokům na transparentním webu pirátu vyjádřit nechtěla. Proč? Má to snad vyvolat vlnu spekulací?

Jako politička si bude muset pirátská zastupitelka zvyknout i na to, že se bude vyjadřovat častěji k tomu co je podle ní irelevantní, než k tomu, co si sama přeje, nebo po čem zrovna neúnavně pátrá, protože v politice není sama pro sebe, ale pro občany. Nebo ne? 

Před volbami byla medii zveřejněná  informace kandidátky do zastupitelstva města Karlovy Vary Barbory Hradečné, která o sobě nepravdivě tvrdila přímo na pirátském webu, že dělala koncipientku v advokátní kanceláři, ale nic takového se ani náznakem nepotvrdilo.  Následně po zveřejnění pirátské nepravdy se záhy zpráva z transparentního pirátského odpařila, a vylepšený profesní životopis se o nepravdu pouze v tichosti zkrátil.

V tomto případě je na místě spíš než “irelevantní” omluva pirátů všem voličům, kteří dali svůj hlas právě Barboře Hradečné, která v rámci volební kampaně o svém profesním životě voliče pravdivě neinformovala. číst více zde…

Pro zlepšení kultury a krátké paměti našich politiků, redakce zmapovala zmar oblíbené pergoly na Rolavě pod kuratelou bývalého primátora Kulhánka až do současnosti. Pergola byla po stržení druhý den převezena do areálu pily PO SLL v Březové, kde spočívají její fragmenty do dnes.

A jak se vypořádal náměstek Bursík s odpovědí na otázky redakce, připravujeme v článku ” Fake news on-line na karlovarském zastupitelstvu – rozuzlení.”

Likvidace Pergoly z koupaliště Rolava bylo dalším počinem, který se stal za vlády s aktivním přispěním politika Kulhánka (KOA).