Fake news on-line na karlovarském zastupitelstvu – pokračování

REKLAMA

Karlovy Vary – Rozjitřený dopis zastupitele města za Pirátskou stranu Jindřicha Čermáka (PIRÁTI), který napadá redakci zpravodajského webu karlovarkelisty.cz popsal křivdu pirátské zastupitelky Barbory Hradečné.  Podle Čermáka se v článku “Fake news karlovarské zastupitelky v přímém přenosu” uvádí nepravdivé informace o pirátské facebookové pátračce po stržené pergole na adresu zastupitelky Barbory Hradečné. Pergola o níž zastupitelé neměli přesné informace byla odstraněna koncem minulého roku z koupaliště Rolava. Z celé věci je zřejmé, že ani na jednání zastupitelstva nemusí být zdaleka pravda to, co politici veřejně říkají.

Po té, co náměstek primátorky Petr Bursík (ODS) zastupitelku Hradečnou (PIRÁTI) pohotově opravil, že se nejedná o pergolu původní, nýbrž o novou se opět rozjela pirátská pátračka. Čermák připustil, že to je riziko facebooku, ale tím “fake news” neskočilo.

Piráti nelenili a vypravili se do areálu Správy lázeňských lesů do Březové, kde se potvrdilo to, že fake news v přímém přenosu pohotově vypustil právě náměstek primátorky Bursík a nikoliv opoziční zastupitelka Hradečná, která poskytla zastupitelům správnou informaci.

A jak se politici z fake news vypořádali

Slečno zastupitelko Hradečná, je pravda,

 1. že jste před volbami uvedla nepravdivou informaci na webu pirátů o svém zaměstnání

 2. že jste následně po zastupitelstvu města byla osobně za PO SLL na pile v Březové

 3. že Vám napsal p.Bursík, po té co uvedl nepravdivé informace na ZM, kde uznal, že neměl pravdu o tom, že na PO SLL je pouze nová pergola a potvrdil Vaše slova na ZM?

Dobrý den, děkuji za možnost se vyjádřit k tématu pergoly :

 1. je irelevantní vzhledem k tématu, které se řeší  

 2. ano, byla jsem se osobně podívat v areálu Lázeňských lesů v Březové, kde se skutečně nachází rozložená původní pergola z areálu Rolava (viz přiložená fota)

 3. pan Ing. Bursík reagoval na post na facebooku, viz přiložený printscreen (možno si ověřit na fb Piráti Karlovy Vary), což vnímám jako snahu o omluvu a tím považuji tuto věc za vyřízenou.

Citace náměstka primátorky Petra Bursíka (ODS), který uvedl, že paní Hradečná na facebooku vypátrala pergolu novou, ale  stará se ztratila je dalším krokem, který veřejnosti na důvěryhodnosti  v politiky mnoho nepřidá.

Černá skvrna krom aktivního náměstka ale ulpěla také na tričku karlovarských Pirátů.

Pro zastupitelku Hradečnou je irelevantní vzhledem k tématu, které se řeší  otázka na zveřejněnou informaci o tom že v předvolební  kampani uvedla smyšlenou informaci na webu pirátů o svém zaměstnání. Evidentně se zastupitelka Hradečná k nepravdivým výrokům na transparentním webu pirátu vyjádřit nechtěla. Proč? Má to snad vyvolat vlnu spekulací?

Jako politička si bude muset pirátská zastupitelka zvyknout i na to, že se bude vyjadřovat častěji k tomu co je podle ní irelevantní, než k tomu, co si sama přeje, nebo po čem zrovna neúnavně pátrá, protože v politice není sama pro sebe, ale pro občany. Nebo ne? 

Před volbami byla medii zveřejněná  informace kandidátky do zastupitelstva města Karlovy Vary Barbory Hradečné, která o sobě nepravdivě tvrdila přímo na pirátském webu, že dělala koncipientku v advokátní kanceláři, ale nic takového se ani náznakem nepotvrdilo.  Následně po zveřejnění pirátské nepravdy se záhy zpráva z transparentního pirátského odpařila, a vylepšený profesní životopis se o nepravdu pouze v tichosti zkrátil.

V tomto případě je na místě spíš než “irelevantní” omluva pirátů všem voličům, kteří dali svůj hlas právě Barboře Hradečné, která v rámci volební kampaně o svém profesním životě voliče pravdivě neinformovala. číst více zde…

Pro zlepšení kultury a krátké paměti našich politiků, redakce zmapovala zmar oblíbené pergoly na Rolavě pod kuratelou bývalého primátora Kulhánka až do současnosti. Pergola byla po stržení druhý den převezena do areálu pily PO SLL v Březové, kde spočívají její fragmenty do dnes.

A jak se vypořádal náměstek Bursík s odpovědí na otázky redakce, připravujeme v článku ” Fake news on-line na karlovarském zastupitelstvu – rozuzlení.”

Likvidace Pergoly z koupaliště Rolava bylo dalším počinem, který se stal za vlády s aktivním přispěním politika Kulhánka (KOA).

4 komentáře: „Fake news on-line na karlovarském zastupitelstvu – pokračování

 • 13. dubna 2019 (15:04)
  Trvalý odkaz

  ODS vsadila před volbami do komunálu 2018 na svého již předem osedlaného koně ve stáji Bursíka. Ale nikdo netušil, že ten kůň je trojský /tzv. trojan/. Je bohužel zavirovaný od nohou až po uši. Kromě toho, že je takhle nemocný, má ještě jednu vadu, o které nikdo nic netušil.U levé zadní nohy má řetězem okovanou mohutnou těžkou koulí, která celou karlovarskou ODSku v přímém přenosu ze zastupitelstva, stáhne jednou ke dnu…

 • 13. dubna 2019 (14:42)
  Trvalý odkaz

  Bursík už je tak zmotanej, že netrefí ani do své obytné zóny. Natož, aby si pamatoval starou nebo novou pergolu. Podle zakladatele ODS, logo této strany prý znamená Občane Dej to Sem!!! Asi chtěl tu starou pergolu dát tajně nějakému svému kamarádíčkovi. Tak, jako ve Varech mizí úplně všechno. Hlavně potichu a tajně. Tedy oni vždycky říkaj, že transparentně…..

 • 13. dubna 2019 (14:30)
  Trvalý odkaz

  Tak, co? Už si Barbora z tábora po požití té zázračné pilulky u svýho felčara, vzpomněla na svojí uveřejněnou předvolební advokátní praxi? Nedělám si žádnou iluzi, jestli rudí převlečeni do modra /ODS/ nebo oranžový
  /ČSSD/, všechno je to stejně pěkně vypečenej podvodník/unterwaserman. Vždyť Jindra Čermák byl taky chvíli u orangutánů /ČSSD/, pak u O co jim jde?, ale k lizu se nikdy nedostal. Je to další převlečená veš, aby pod značkou tentokrát str. Pirátské, konečně do třetice se pokusil o svůj comeback

 • 13. dubna 2019 (11:12)
  Trvalý odkaz

  Jednoho dne přišla Barbara ke svému obvoďákovi a praví:.. “pane doktore ze dne na den jsem ztratila paměť a chuť” .. Doktor sáhne pohotově do šuplíku, vyndá hnědou pilulku a praví:.. “dejte si ji ihned pod jazyk” .. Barbora poslechne a vše udělá, jak lékař pravil. Po dvou minutách Barbora zběsile pátrá jazykem po patře a pochvíli říká:..”vždyť to chutná jako hovno” .. Doktor odpovídá:.. “vidíte paměť se Vám vrátila a chuť taky!!” ..

Komentáře nejsou povoleny.