13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Za úpravu oborového školství byl radní Bradáč vyloučen z SPO, hnutí ANO vše podpořilo

kvl

REKLAMA

Ještě rychlejší než krajská reforma školství v Karlovarském kraji bylo vyloučení z SPO radního pro školství Bradáče bývalého komunisty za dob bolševosmu u nás.

Ano i takové partnery má na kraji hnutí ANO.

I přes hlasitý odpor opozice ji v úterý na krajském zastupitelstvu schválila koalice včele s hnutím ANO citelný zásah do krajského vzdělávání především na středních školách. Někdo by si řekl , že hejtmanka Vildumetzová jako bývalá tělocvikářka bude ke školství přistupovat velmi citlivě, ale po změně několika partají od  zelených přes ODS až k hnutí ANO se ukazuje, že dobře ví  co znamená ..Kabát hřeje.“

Týž večer byl vynesen ortel nad Jaroslavem Bradáčem, dalším politickým cestovatelem a bolševickým prospěchářem, krajským radním pro školství. Vyloučení z řad Strany práv občanů (SPO) schválil krajský výbor.

„Se strategií, kterou radní Bradáč prosazuje, nechceme mít nic společného. V obcích, kde střední odborné školy a učňovské školství fungují, nastane odliv mladých lidí, problémy budou mít rodiny i učitelé. To my neschvalujeme a školám držíme palce,“ uvedl Miroslav Drobný, krajský místopředseda SPO. Přeběhlík Bradáč podle jeho slov s SPO už od začátku srpna nekomunikuje a krajská SPO už pro něj neexistuje.

„Krajská konference byla nečestně zmanipulována a po puči zbylo v kraji pouhé torzo, které neuznáváme. Nechtěl jsem poškozovat zájmy strany, proto jsem mlčel. Ale jen dokud mě nechali na pokoji,“ konstatoval krajský radní Bradáč. A dodal, že vše si nyní rozmyslí, ale jednou z variant je podání jeho přihlášky o členství v SPO v jiném kraji.

Zastupitel Zahradníček označil projednání ve všech orgánech kraje skoro jako faul, protože se vše v tichosti odehrálo během jediného týdne. „Materiál se tváří tak, že se vlastně nic neděje. Jednoznačně to ale směřuje k tomu, že se žáci přesunou do center, jejich původní školy budou ekonomicky nerentabilní, což přispěje k jejich zrušení,“ uvedl Petr Zahradníček.

,,Máme trochu v koalici rozkol,“ uvedl krajský radní Blažek (HNHRM).

Emotivní, chvílemi až zuřivé vystupování hejtmanky Vildumetzové (ANO), bývalé krajské zastupitelky za ODS na porušování jednacího řádu museli upozorňovat při jednání zastupitelé.  Po bouřlivé diskusi silou koaličníků nebyly přijaty žádné připomínky stran zastupitelů a materiál bez jakékoli změny byl válcovací koaliční silou schválen.

Ale i malé dítě ví, že za celou školskou akcí stojí také hnutí ANO, které diriguje včele s hejtmankou Vildumetzovou celou krajskou koalici. „V roce 2007 měl kraj 13 tisíc studentů na středních školách. Dnes jich je o 4,5 tisíce méně. Tato čísla jsou dnes na stole a všichni víte, že kvalita a efektivita není,“ uvedla Vildumetzová.

Zatím co Karlovy Vary připravují pro studenty prostředí pro další vysokoškolské vzdělávání, kraj nesystémově přešlapuje s bezzubou školskou politikou, která nic faktického zásadního  neřeší a dává bianco šek několika ředitelům bez zadání, aby předložili koncepci bez jakéhokoli zadání. Krajská vláda už zahájila útok na školy i pokusem o fyzickou likvidaci Keramické školy v Karlových Varech, zde je důvod havarijní stav budovy z důvodu hlinitanových betonů, které mají být příčinou degradace konstrukcí.

.

Hlasování krajských politiků, kteří řídí kraj jako firmu :

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.