25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kšeft s ubytovnou na Charkovské nebude

Ubytovnu na ulici Charkovská v Karlových Varech mělo za 75 milionů korun odkoupit od soukromé společnosti odkoupit město Karlovy Vary. Vedení radnice tak chtělo vyřešit problémy v této lokalitě s nájemníky, kteří obtěžovali okolí.
REKLAMA

Ubytovnu na ulici Charkovská v Karlových Varech mělo za 75 milionů korun od soukromé společnosti odkoupit město Karlovy Vary. Politici z radnice tak chtěli vyřešit problémy v této lokalitě s nájemníky, kteří obtěžovali okolí.

Koupěchtiví zastupitelé už před prázdninami schválili nákup z úvěru, kterým by prohloubili další zadlužení občanů města, protože si na celou transakci politici peníze vypůjčili.

Majitel se ale rozhodl na rozdíl od politiků, jako správný hospodář. Po té, co vyřešil problém z nájemníky se rozhodl dům přestavět na byty, protože ceny nemovitostí letí strmě vzhůru a objekt by měl po rekonstrukci hodnotu až 120 milionů korun. Nejen, že majitel vyřešil stížnosti občanů a tlak politiků a vymístil nepřizpůsobivé,  ale po rekonstrukci celou lokalitu Tuhnic ještě více zatraktivní.


„Dozvěděli jsme se to toto pondělí,“ reagovala primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). „Město mělo eminentní zájem objekt koupit, ale došlo k zásadní změně,“ poznamenal radní města Martin Dušek (ANO) pro Karlovarský deník.

Politici mají ve správě dlouhodobě neobsazenou ubytovnu Drahomíra, která je v majetku města a marně volá po rekonstrukci řadu let, i když je zpracován projekt na její rekonstrukci. Nejen, že město má s objektem v Drahovicích hlavně náklady, které z velké části každoročně konzumuje realitní kancelář, která má objekt ve správě. Město nemá z ubytovny Drahomíra roky téměř žádné výnosy i přes to, že po malometrážních bytech je veliká poptávka.

Asi největší problém v Karlových Varech s nepřizpůsobivými občany a ubytovnou je na Sokolovské ulici. Zde politici mlčí i přes předvolební sliby občanům.

Vše spíš vypadá, že politici z ODS si z občanů města dělali legraci.


Podívejte se na místa, kde se Karlovaráci cítí nejméně bezpečně.

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.