25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vládní slepenec po vzoru rozkulhaného kraje

Je více politiků, kteří si nemyslí, že koalice Spolu s Piráty a Starosty vytvoří funkční a stabilní vládu, kterou by neopírali o rozdávání trafik. Pětiokalice s rozmanitým apetitem na rozdělování veřejných peněz může jí od válu dříve než něco pozitivního pro občany zplodí, protože uspokojit rozmanité politické názory bude na kompromisy bohaté a nejspíš i nákladné
REKLAMA

Je více politiků, kteří si nemyslí, že koalice Spolu s Piráty a Starosty vytvoří funkční a stabilní vládu, která by neopírala o rozdávání trafik. Pětiokalice s rozmanitým apetitem na rozdělování veřejných peněz může jít od válu dříve než něco pozitivního pro občany zplodí, protože uspokojit rozmanité politické názory bude na kompromisy bohaté a nejspíš i finančně velice nákladné.

Svoboda něco stojí, to by si Češi za posledních třicet let mohli pamatovat a příkladů nebude až tak málo.

Zatím, co vazalové pětikoalice se třesou na ovládnutí zadlužené české státní pokladny, tak Andrej Babiš prohlašuje, že za současné situace půjde hnutí ANO do opozice. Zřejmě antibabišovská lobby drží bok po boku v jednom šiku s vykořeněnými Piráty na chvostu.

Mnoho odborníků považuje současnou situaci za vážnou. Včele vlády by ti z mozkem v hlavě rádi uvítali skutečné krizové manažery, ale pětikoalice má především ve svém portfoliu jen teoretiky, kteří jsou často pro praktický život téměř nepoužitelní. Líbivá teorie v politice často nestačí.

Dnes byl Babiš odstaven od moci a vystřídán tím, z čeho vznikl. Trochu malé závisti si neodpustil před časem ani politický teoretik Petr Fiala z nepravicové ODS. Snad to nyní se svou levicovou neziskovkou dožene a konečně pořádně napumpuje veřejné peníze do jejího bezedného žaludku.

Mnozí nadšenci asi už zapomněli proč se Andrej Babiš snadno zmocnil vlády, a co bylo příčinou toho, aby občané radikálně zvolili jakoukoli změnu než tradiční rádoby pravicovou ODS, která téměř pravidelně dělala hned po volbách úplně jiné věci, než ty, co lidem a svým voličům slibovala.

Petr Fiala dostal těžký úder. Na kritika dotací prasklo, že jeho neziskovka od státu kasíruje desítky milionů

Německý filosof Friedrich Nietzsche ve své knize Nečasové úvahy píše: „Velké vítězství je také velkým nebezpečím. Lidská přirozenost je snáší hůře než porážku, ba zdá se dokonce lehčí takové vítězství dobýt, než nést je tak, aby nevznikla ještě těžší porážka.“

Tento to výrok by měl být napsán zlatým písmem nad vchodem do Strakovy akademie. Pro právě se formující vládu „demokratického slepence“ s Petrem Fialou v čele, by to mělo platit dvojnásob.

Ano, demokracie a svoboda je velice důležitá, ale za jakou cenu, na jak dlouho a budou na manýry současných „mocichtivců“ mít občané náladu a peníze, které jim zdražování všeho naordinovali holdovači západu, zaklínající se svobodou pro všechny pracující za žebráckou výplatu?

Mnozí si rychle všimli, že přidávání na výplatách a důchodech vlastně vůbec nic neznamená, když obratem se vše zdraží tak razantně, že jejich spotřební koš je na tom, daleko hůř než dřív.

Kdo si myslel, že ODS a STAN nabídnou levný plyn, elektřinu, vodu a základní potraviny, tak je nejspíš fanouškem novodobé fantasy o hloupém Honzovi s fialou za kloboukem.


https://karlovarskelisty.cz/2021/05/rozkulhana-krajska-vlada-rozdava-pasaliky/

https://karlovarskelisty.cz/2021/05/piratska-zastupitelka-nenahlasila-stret-zajmu-a-odhlasovala-si-krajskou-dotaci/

https://karlovarskelisty.cz/2021/08/skandal-byvaly-reditel-kso-dostal-trafiku/

https://karlovarskelisty.cz/2021/09/ods-nesplnila-slib-obcanum/

https://karlovarskelisty.cz/2021/09/rop-severozapad-zacinal-podobne-utajene-a-zamlzene-jako-vyber-vasich-projektu/

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.