22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

U Tržnice na autobusové zastávce směr Hory se sešlo dne 22.7.2021 v půl desáté čtrnáct turistek, které nastoupily do autobusu číslo 22.

Další tři výletnice nastoupily na zastávce Rozcestí u koníčka. Jely až na konečnou, kde všechny vystoupily. Vydaly se po zelené značce, která byla dlouhá přes dva kilometry. Po pár metrech šly kolem starého kamenolomu a blízko něj je firma Fotovoltaická výrobna elektřiny, výroba solárních panelů. Dále šly po silnici, po pravé straně se otevírá pohled na Vřesovou a elektrárnu Tisovou.

Výletnice došly k farmě Hory, kde je jezdecký areál. Užijí si zde milovníci koní, kteří se mohou i ubytovat v krásné přírodě. Za farmou se pokračovalo lesní cestou, kde některé seniorky začaly sbírat houby. Došly k tabuli,  kde jim jedna výletnice přečetla napsanou bajku. Tato pověst vypráví legendu o Barborce a bílém jelenu, která se odehrála na tomto místě. Je také patronkou v umírání v dobru a víře, o čemž se píše v této legendě.

Dále se pokračovalo cestou, která už nebyla označena. Byla úzká, strmá a nebezpečná. Turistky musely opravdu dávat pozor, aby neuklouzly a nespadly. Statečně došly k první velké skále. Musely lézt postupně a držet se řetězů, které byly přidělané ke skále. Zjistilo se, že ze skály není vidět nic, jen vysoké stromy. Naproti této skále byla další, na které je umístěn kříž. Turistky už neměly odvahu tam vylézt.

Tři statečné turistky po tak náročné cestě to nakonec riskly a vydaly se na Jeskyní vyhlídku u Svatošských skal. Ostatní na ně čekaly a příležitostně se nasvačily, aby nabraly sílu. Byla to náročná a nebezpečná cesta. Z tohoto místa je krásný pohled na údolí řeky Ohře a část Slavkovského lesa.

Když se tři odvážné ženy vrátily, tak se mohly všechny ostatní vrátit nebezpečnou cestou zpět. Došly na rozcestí cest, kde se čtyři turistky vrátily zpět do Hor.  Ostatní pokračovaly do Tašovic na autobus. Tím se zakončil náročný výlet do Hor.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.