KV Arena je koule na noze, kvůli opravám se dostala do minusu

REKLAMA

Historicky asi nejhorší rok má za sebou víceúčelová sportovní hala v Karlových Varech. Vedení města dostalo do rukou hospodaření KV Arény z loňska a celková ztráta činí 8,8 milionu korun.

Podle jednatele městské společnosti KV Arena Vladimíra Kvasničky mohou za ztrátu opravy haly. V roce 2015 skončila záruka a vedení společnosti muselo řešit řadu nedostatků, které se vlekly od samého počátku.

„Nyní revizní technici zjistili další závady, které jsme museli odstranit, nutné opravy po určité době a provozní dotace s tím nepočítala,“ vysvětlil jednatel Kvasnička.“

Vedení města s úředníky vyhodnocují materiály o hospodaření do detailu, analýzu budou hodnotit už za několik dní.

Loňská únorová zpráva o činnosti KV Areny mluví o tom, že společnost žádala dodatečně o přidělení dotace, což bylo odmítnuto. KV Arena se dostala do platební neschopnosti, kterou jednatel Kvasnička vyřešil pětimilionovým překlenovacím úvěrem, protože rozpočet města s takovou částkou nepočítal.

Kvasnička uvedl , že vzhledem k dobíhajícím  zárukám bude stát víceúčelová hala město do budoucna více peněz na opravách a údržbě. Společnost pro letošní opravy vyčíslila na 10 milionů korun, ale musí být schváleny i v městském rozpočtu.

Aktivní opoziční zastupitel Fujdiar (O co jim jde?!) má jiné myšlenky. „Už na zastupitelstvu jsem kritizoval polámanou dlažbu KV Areny, která tam je už minimálně tři roky. Tím, že to nikdo neřeší, vše dospělo až do tohoto stavu,“ ochotně sdělil (zastupitel – odborník), kterému se minulý rok touto dobou slouplo po zimě nekvalitně natažené stavební lepidlo z promítací plochy letního kina, toto svépomocí a bez záruky zfušoval jako tehdejší  jednatel městské společnosti. Po znaleckém posouzení, které město udělalo se ale potvrdilo, že Fujdiar technologicky nepostupoval správně, tuny zvětralého stavebního lepidla za desítky tisíc veřejných korun se musely oškrabat a následně postačil levný a jednoduše opravitelný bílý nátěr, který dobře posloužil i při MFF. Nátěr Fujdiarovi doporučoval dlouholetý, bývalý údržbář letního kina, který se o promítací plochu staral úspěšně dlouhá léta.

KVL

KVL – Jaroslav Fujdiar

Posouzení odskákané dlažby na velkoplošné chodbě o následné opravy se bude muset město  v KV Aréně zhostit, protože v minulosti se již tato závada vyskytla na několika místech.

Snad si město najme odbornou firmu a nikoliv dalšího ,,Ferdu mravence bez záruky.”